EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Кулинария - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
Съвети за пазаруване на морски дарове Съвети за пазаруване на морски дарове 15:10 | 22.07.2011 | прегледи 885

Никога не прекалявайте с топлинната обработка на черупчестите мекотели, защото стават като гума.

още
Розе за всеки джоб Розе за всеки джоб 12:30 | 31.05.2014 | прегледи 1316

През този сезон дегустационният екип на DiVino опита забележителен брой български розета - над 50! Представянето е на три групи, спрямо тяхната ориентировъчна цена.

още
75% от безалкохолните у нас не съдържат добавена захар 75% от безалкохолните у нас не съдържат добавена захар 12:43 | 02.03.2026 | прегледи 1201

Само 1 от всеки 4 изпити чаши с безалкохолно у нас е с добавена захар. Индустрията за безалкохолни напитки отчита за поредна година намаляване на калориите и захарта в продуктите. Това показват данните от годишното независимо експертно проучване за калоричността на реализираните на българския пазар безалкохолни напитки. 75% от обемите на реализираните у нас напитки от цялото портфолио на индустрията, в т.ч. сокове и нектари, не...

още
Фалшиви топ вина заливат Китай Фалшиви топ вина заливат Китай 16:00 | 14.06.2013 | прегледи 747

Случаите на фалшифицирани вина зачестяват и тенденцията се очаква да се задълбочава след започналата търговска война между Пекин и Брюксел.

още
Малки хитрости: Как се пържи дребна риба? Малки хитрости: Как се пържи дребна риба? 16:30 | 03.06.2014 | прегледи 2517

Приготвянето на перфектната пържена риба изобщо не е проста работа. Представяме ви няколко полезни съвета за изключително добър резултат – хрупкави рибки с приятен цвят, аромат и неустоим вкус.

още
Любимите храни на Путин & Обама Любимите храни на Путин & Обама 08:15 | 22.05.2016 | прегледи 4172

Президентите на САЩ и Русия Барак Обама и Владимир Путин са едни от най-влиятелните личности в нашето съвремие. Сред редицата политико-икономически проблеми, които се налага да решават ежедневно те трябва да отделят време и за хранене. Техните вечери и обеди са строго планирани и в повечето случаи официални. Foodpanda разкрива любимите им ястия. 

още
Мезета за летните анасонови напитки Мезета за летните анасонови напитки 06:46 | 03.08.2016 | прегледи 4293

Дойде ли лятото, някак автоматично всички се настройват на вълна море, плаж и приключения, дълги трапези, леки ястия и свежи питиета. Анасоновите напитки най-често се сервират тъкмо през летния сезон заради техния освежаващ и проxладен вкус и аромат.

още
Супа от пръст от Петърч? Опитайте! Супа от пръст от Петърч? Опитайте! 08:01 | 05.03.2017 | прегледи 3008

Чрез специален уред шеф Токев показа как от пръстта може да се извлече бульон. Самата почва е изкопана от два метра дълбочина край селото. Печена в продължение на два часа на 180°, добавя се вода, кипва и се филтрира бульон.

още
Как се прави телешко с билки и „Коблър“? Как се прави телешко с билки и „Коблър“? 06:35 | 16.11.2017 | прегледи 10504

На симпатична вечер в резиденцията на посланика на Ирландия у нас Н.Пр. Майкъл Форбс бяха представени продуктите на ирландска компания с 400-годишна история, която стъпва на българския пазар.

още
Най-удачно съчетание между вино и храна Най-удачно съчетание между вино и храна 13:02 | 19.05.2023 | прегледи 1276

За първа година "Дефиле вино и гурме" се проведе в три дни – петък, събота и неделя. Организаторите отчитат положителен ефект от това и възнамеряват в бъдеще да продължат тази практика. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg