АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Намирането на работа в чужбина е временно решение на финансовите проблеми. Българските емигранти обикновено полагат нискоквалифициран труд, а паричните потоци към родината са несъществени.


Изтеглянето на автомобили през 2010 година стигна своя апогей и се превърна в най-големия прецедент в историята на пазарите.


В световен мащаб има такова пренасищане, че на земята не може да се намери място, където да се складира цялото количество петрол.


Това, което ни вълнува всички от 2008 г. насам, е кога ще свърши финансовата криза. Ето защо решихме да ви представим картина на реалната икономическа ситуация в световен мащаб, както и няколко прогнози за бъдещето.


През кризисната 2009 г. се прекъсва тенденцията на двуцифрен номинален ръст на средните заплати на национално ниво, характерна за последните пет години.


Икономисти прогнозират, че ако Латвия отстъпи на натиска и реши да обезцени националната си валута лат, това ще предизвика ефект на доминото в Прибалтика и в България.


Отиващото си правителство имаше амбициозни проекти в енергетиката, свързани с Русия. Нито един от тях не стартира реално до този момент въпреки медийния шум, който ги съпровожда.


Какво ще избере българинът през тази ваканция - low cost почивки или на All inclusive пакетите на български и чужди хотели.


Ако през април и май 2009 валутните резерви се задържат на почти едно ниво, то в периода октомври - март бяхме свидетели на срив в рамките на около 5 млрд. лв. Какво се случи тогава?


Какви са българските емигранти в Европа? Колко са, в кои сектори на икономиката работят, какви са професиите им, какви заплати получават, какви длъжности заемат?