АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Скъпата евтина еко енергия
12:40 | 02.02.2011 |
1374
Бизнесът и населението ще бъдат сериозно натоварени при заложената в проекта за Енергийна стратегия на България цел 18.8% дял на енергия от ВЕИ през 2020 г.
Нов закон за ВЕИ
14:20 | 02.02.2011 |
2498
Правителството ще стимулира производството и използването на енергия от възобновяеми източници.
Атомстройекспорт готов да строи АЕЦ „Белене” от 2011 г.
14:50 | 07.02.2011 |
1199
Условието, което поставят от руския концерн е да бъде подписана цялата необходима документация.
Страните от „Набуко” искат гаранции за доставките на газ
10:01 | 08.02.2011 |
588
Анализатори твърдят, че консорциумът за "Набуко" ще може да си осигури необходимите количества газ, за да напълни тръбата.
Руснаците все по-арогантни към АЕЦ „Белене”
12:00 | 08.02.2011 |
1401
Изнудването на България продължава – Росатам заплашва със съд и компенсации за 200 млн.евро.
53 % от добиваните енергийни ресурси се губят
10:10 | 09.02.2011 |
760
Харчим с 25 процента повече енергия за производство на единица вътрешен продукт спрямо средната стойност в Европа.
Росатом обмислял оттегляне от АЕЦ "Белене"
10:57 | 09.02.2011 |
1265
Според документа основният изпълнител на проекта Атомстройекспорт и българската Национална енергийна компания (НЕК) още не са подписали анекса към генералното споразумение за построяването на завода, подписано през 2006 година.
Трайков брани българските интереси в „Белене”
13:00 | 09.02.2011 |
664
Според министър Трайков намеците на "Росатом", че ще се оттеглят от проекта е очевиден опит за натиск. "
Нова руска партенка: Край на "Бургас-Александруполис"
13:30 | 09.02.2011 |
756
Енергийният министър Трайчо Трайков коментира, че не знае за разваляне на проекта "Бургас-Александруполис" от руска страна.
България да наема адвокат, да приключва с АЕЦ "Белене"
15:10 | 09.02.2011 |
1715
Някакво писмо, вътрешно за руската компания Росатом, изненадващо "изтекло" в медиите – или по-скоро контролирано е пуснато.







