АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
"ТЕЦ Марица 3" пред затваряне
09:30 | 16.02.2011 |
1527
На централата й остават още около 2500 работни часа преди да преустанови дейността си поради липса на сероочистваща инсталация.
Транснефт:Не спираме Бургас-Александруполис
12:30 | 16.02.2011 |
644
На 17 февруари в Рим се планира да бъде обсъдено положението със задлъжнялостта на България и Гърция към проекта.
МС не обсъжда "Бургас -Александруполис"
13:10 | 16.02.2011 |
591
В ход е процедура по оценка на въздействие върху околната среда /ОВОС/, след като министерството върна доклада, който инвеститорът, внесе през октомври 2010 година.
Е.ОН България прави 3D сканиране на мрежата
16:20 | 16.02.2011 |
1325
Чрез самолет, използващ 3D лазерно сканиране, ще се заснеме точното местона-хождение на преминаващите въздушни линии в райони, за които кадастралната информация е непълна или липсва
АЯР:АЕЦ “Белене” няма големи дефекти
09:20 | 17.02.2011 |
1002
Агенцията за ядрено регулиране може да даде разрешение за строителство, само ако е решен въпроса с финансирането на проекта.
Русия запазва интерес към Бургас-Александруполис
10:40 | 17.02.2011 |
675
България не е получавала официално информация, че Русия планира да се откаже от участие в проекта "Бургас-Александруполис", съобщи българският финансов министър Симеон Дянков.
EDF с поглед към „Южен поток”
16:00 | 17.02.2011 |
593
По-рано би планирано EDF да се включи в проекта още през 2010 година, придобивайки дял от 10 процента от италианската компания Eni, която вече участва в строителството на "Южен поток".
7 млн. евро дължим за "Бургас-Александруполис"
09:47 | 18.02.2011 |
1312
Дълговете от 7,3 милиона евро са се натрупали поради факта, че през миналата година българската страна не била правила никакви плащания по проекта и на практика е замразила участието си в него.
Анекс №12 спъва Росатом за АЕЦ "Белене"
13:16 | 20.02.2011 |
2063
При неподписване от страна на София на този анекс Атомстройекспорт ще изгуби правни основания за продължаване на работата по проекта след 31 март 2011 г.
Феноменален интерес към евросредства за енергийна ефективност
11:13 | 22.02.2011 |
1217
По думите на министъра на регионалното развитие и благоустройството енергийната ефективност е била „леко неглижирана в предишните години”, но 2011 г. ще бъде решаваща по тази тема.







