АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


ПЧИ в Европа отбелязват рекордни нива през 2017 г. с 6 653 проекта и 353 469 новосъздадени работни места. Така Западна Европа остава най-атрактивният регион за инвеститорите, според Проучването на атрактивността на Европа за инвеститорите на консултантската компания EY.


Те са за община ключов логистичен център за големи бизнеси у нас – Елин Пелин; община, която се развива заради военната си промишленост – Сопот; община, която е едновременно туристически център и обект на големи инвестиции в зелена енергия – Балчик; Смолян с традиционно високо образование.


България продължава да печели позиции на световните пазари. Многообразието на стоки с по-висока добавена стойност се увеличава. Европейскят пазар стават все по-важен за българските доставчици. Най-важният ни пазар е Германия – 15% от целия износ, при това – с положителен търговски баланс от 468 млн. щ.д.


Внесените предложения за промени в Закона за културното наследство само ще легализират спорни колекции, но няма да регулират пазара.


Какъв инвеститор е Катар? В какви проекти влага парите си най-богатата държава в света, каква е доходността, която търси от тях? Ето какво показват данните на Qatar Statistics Authority, подбрани от EconomyNews.bg


Пикови в пожарно отношение години са 1993, 2000 и 2007, пожарната активност има ярко изразена цикличност с максимум през 7 години, 55% от пожарите са предизвикани от човешка намеса.


Министър Васил Щонов представи актуални данни за енергийния сектор у нас на първото заседание на Енергийния борд, проведено под ръководството на вицепремиера по икономическите въпроси Екатерина Захариева.


Структурните деформации в икономиката все още не са преодолени и задълженията на предприятията от нефинансовия сектор в абсолютен размер продължават да растат. До 2013 г. те са със 104 млрд. лв. или 2.6 пъти.


Открит е за движение лот 1 Оризово – Димитровград от АМ „Марица“. С построяването на 31,4-километровата отсечка завършва цялостното изграждане на АМ – от връзката й с АМ „Тракия“ до ГПП „Капитан Андреево“.


След 18 интензивни и конструктивни кръга на преговори и няколко срещи на техническо и политическо равнище ЕС и Япония постигнаха принципна политическа договореност по споразумение за икономическо партньорство. Преговорите започнаха през 2013 г.