EUR 1.9558
USD 1.8323
CHF 2.0113
GBP 2.2729
CNY 2.5284
you tube
mobile version

Извънредно заседание на НС и КСНС

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Извънредно заседание на НС и КСНС

mail14:35 | 17.06.2014прегледи 1844 коментарикоментари 0


Днес бяха планирани извънредно заседание на Народното събрание и на КСНС. НС има дневен ред от една единствена точка - дискусия за провеждане на референдум в България, по теми, които президентът бе предложил във връзка с провеждането на избори и начина на упражняване на вот. След няколко минутна разправия и неправилно гласуване заседанието на парламента бе отложено за 16.30 часа. След четири часа нова доза скандали предложението за провеждане на референдум не бе гласувано.

На „Дондуков“, 2 президентът Росен Плевнелиев свика извънредно заседание на Консултативния съвет за национална сигурност. Тема на заседанието бе „Актуалната политическаобстановка в страната и набелязване на мерки за излизане от политическата криза“.

След края на продължилото над 4 часа заседание президентът представи пред медиите становището и предложенията на КСНС относно актуалната политическата обстановка в страната.

"Членовете на КСНС се обединиха за необходимостта от плавен преход към политическа стабилност и за нуждата от провеждане на политически консултации за постигане на съгласие за датата на предсрочни парламентарни избори в периода от 28 септември до 12 октомври 2014г. Това се посочва в становище на КСНС, представено от президента Росен Плевнелиев. Консултативният съвет заседава извънредно близо пет часа по темата за актуалната политическа обстановка в страната и набелязване на мерки за излизане от политическата криза. В становището се посочва още необходимостта от търсене на съгласие по определяне на приоритетни задачи на парламента и изпълнителната власт; ускоряване на процеса на финализиране на Споразумението за партньорство на България с ЕК,очертаващо помощта от европейските структурни фондове за периода 2014-2020 г.; определянето на ясни принципи и правила за номиниране на българския еврокомисар, както и създаване на гаранции за провеждане на честни и свободни избори. В документа се посочва също, че се отчита, че изборите за ЕП не са задали допълнителна сила и легитимност на правителството за провеждане на дълбоки и цялостни реформи, както и че европейските избори не са задали ясна алтернатива."


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg