АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Пампорово може да бъде предпочитана дестинация за летния период с уникалните природни дадености – високи нива на фитонциди (природните антибиотици в иглолистните гори), отрицателна йонизация и много слънчеви дни.


Проектът "Лозен Парк" на "Линднер", обхващащ жилищните, образователните и научно-технологични пространства, стъпва на концепцията за създаване на "град в град" и "град на късите разстояния".


"ОМВ Петром" обяви участие в изграждането на фотоволтаична централа с мощност от 400 мегавата, разположена край Бяла Слатина.


Сградата, паметник на културата от национално значение, бе реставрирана от Kaufland България с инвестиция от над 50 млн. лв., от които 15 млн. лв. са вложени във възстановяването на оригиналния ѝ облик и функции.


С инвестиция от 2,4 милиона евро, заводът за производство на електроника на „ВИДЕОТОН“ в Стара Загора разширява производствения си капацитет. 50% от технологичното капиталовложение е осигурено по проект на унгарското правителство за стимулиране растежа на външните пазари.


Доставчикът на сателитни технологии и услуги EnduroSat обяви инвестиция в размер на 43 милиона евро, подкрепена от американското дружество за рисково финансиране Founders Fund.


Базата в Загоре е първият логистичен склад в рамките на REWE групата, от която BILLA е склад, в който не се използва отопление на газ (фосилни горива). Изцяло се използва отпадната топлина от хладилната инсталация за отопление през зимните месеци на целият склад, включително и в администрацията.


Те са основно издънкови (близо 48%) и иглолистни култури, които са недълговечни“, обяснява инж. Петър Дишков, експерт от БКДМП. Според него страната ни критично изостава с възобновяването на горите и превръщането им в семенни.


Незаконната сеч, измами и износ на дъбови дървета към Китай са причините, поради които Федерацията на частните лесовъди във Франция - Франсилва, иска да прекрати "ограбването" на своите гори. Организацията мобилизира голям брой хора в опитите си да документира кражбите и да подкрепи собствениците.


През 1905 г. стартира първото масово залесяване, организирано от френския лесовъд Феликс Вожели – по покана на българското правителство, той започва дейност по овладяване на пороите в района на град Казанлък. Той прави и обща оценка на българските гори през 1911 г. - 90% от залесените площи са покрити с нискостъблени и подрязани дървета.