АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Reuters: RWE остава в АЕЦ „Белене”
18:32 | 28.09.2009 |
497
Агенцията цитира думи на българския министър-председател, който сутринта е имал среща с изпълнителния директор на компанията Юрген Гросман.
Борисов е разговарял с RWE
15:29 | 28.09.2009 |
653
Той не даде никакви подробности от срещата, през миналата седмица имаше съобщение, че немската компания вероятно се оттегля от проекта АЕЦ „Белене”.
Овергаз консолидира дъщерните си дружества
14:45 | 28.09.2009 |
557
Компанията се стреми да постигне по-ефективно административно управление, за да намали цената на газификацията и повиши ефективността си.
RWE избягва разговор с НЕК за АЕЦ „Белене”
18:05 | 26.09.2009 |
488
Българската електрическа компания е в пълно неведение дали немската фирма се оттегля от проекта.
Нови лицензи за големите блокове на АЕЦ "Козлодуй"
17:18 | 26.09.2009 |
1143
В ход е процедура по прелицензиране на 5-и блок, а малко по-късно – и на 6-и блок на централата.
Русия с тотален контрол върху АЕЦ Белене?
16:15 | 25.09.2009 |
631
Ако немският потенциален инвеститор RWE се оттегли от проекта, държавата трябва да търси нови възможности за финансирането му.
Надежда Михайлова избрана за председател в МСП
17:44 | 24.09.2009 |
1584
Българската депутатка ще ръководи работата на групата по енергетика към Съюза на малките и средни предприятия.
20% увеличение на газа
14:36 | 24.09.2009 |
622
От 1 януари 2010 цената на природния газ ще бъде около 470 лв. за 1000 куб. метра, прогнозират от „Булгаргаз”.
30% спад в потреблението на газ през 2009
13:46 | 24.09.2009 |
790
Причината за това е по-малката консумация на синьо гориво от химическата индустрия и торовите заводи, както и от „Кремиковци”.
Държавни енергийни компании – листвани на борсата
21:23 | 23.09.2009 |
763
„Булгаргаз“, НЕК, Мини „Марица Изток“, ТЕЦ „Марица Изток 2“, АЕЦ „Козлодуй“ са дружества, които вероятно ще се появят на БФБ до година.







