АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
България:Набуко плюс грузински втечнен газ
22:01 | 04.10.2010 |
2242
До три седмици ясни основни параметри на строителството на газовата връзка между България и Турция.
Toshiba ще строи слънчева централа в Ямбол
19:02 | 25.08.2010 |
1899
Плановете са съоръжението в България да започне да функционира през следващата година.
7 млрд.евро за АЕЦ „Белене”, не повече
12:12 | 06.07.2010 |
1104
Това каза премиерът Борисов след разговори с руския вицепремиер Виктор Зубков, който е на посещение в София, последният определи АЕЦ като световен проект.
България има шистов газ за 80 години?
17:56 | 18.05.2011 |
2551
Ако се докажат предположенията за възможен запас от 300 млрд. куб. м. и повече, то страната ще увеличи енергийната си независимост, твърди министър Трайков.
Какво се крие зад идеята "частна АЕЦ „Белене”
11:40 | 04.06.2012 |
1166
Колкото и на пръв да е странно, АЕЦ „Белене” може да бъде печеливша за частен инвеститор. Но при няколко условия, чийто общ смисъл се свежда до косвено субсидиране на дейностите по изграждане, експлоатация и закриване на централата.
Свободен пазар на електроенергия: до края на 2012
17:15 | 04.06.2012 |
1070
Работи се по практическото разделяне на Електроенергийния системен оператор от НЕК в следващите шест месеца, съобщи министър Добрев.
Енергийните продукти – моментна картина
11:30 | 31.08.2012 |
1035
Какво показват предварителните данни на НСИ за производство и доставки на енергийни продукти през юли 2012 година.
ВЕИ: 40% ограничение на мощности
10:45 | 17.06.2013 |
771
Целта на ограниченията е поддържане на баланс между производство и потребление на електроенергия в страната.
270 млн.евро за разширението на „Чирен“+ видео
15:20 | 20.11.2020 |
5328
Проектът стартира през 2019 г. и предвижда увеличаване на обема работен газ от 500 млн. кубични метра до 1 млрд. и увеличаване на дебита на добив и нагнетяване от 4 - 5 млн. до 8 – 10 млн. кубични метра/ден. Това ще стане възможно чрез прокарването на 10 нови високопродуктивни сондажа.
БЕХ пласира 600 млн. евро еврооблигации
13:18 | 16.07.2021 |
2998
Приходите от новоемитираните облигации ще бъдат използвани за рефинансиране на емисията, пласирана през 2016 г., в размер на 550 милиона евро и с лихва, възлизаща на 4,875 %, която е с падеж през август 2021 г., както и за общи корпоративни цели, с изключение на свързаните с въглища дейности.







