EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Интервю - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
Подуправителят на ХЦБ за ползите от еврото Подуправителят на ХЦБ за ползите от еврото 16:55 | 05.11.2025 | прегледи 2835

Михаел Фауленд подчерта, че промяната е била "огромна", тъй като страната е преминала от режим на поддържане на стабилен валутен курс към паричната политика на Европейската централна банка (ЕЦБ), насочена към контрол на инфлацията.

още
Управителят на Хърватската банка: Спечелихме от еврото Управителят на Хърватската банка: Спечелихме от еврото 08:01 | 20.10.2025 | прегледи 3009

Хърватия получи това, което очакваше, от приемането на еврото, каза управителят на Хърватската национална банка Борис Вуйчич.

още
Плевнелиев:Няма недосегаеми при незаконно строителство Плевнелиев:Няма недосегаеми при незаконно строителство 09:24 | 17.12.2010 | прегледи 2254

До края на януари ще бъдат оповестени резултати по проверките на 53-те язовира, след което ще има втори тур проверки, заяви министърът на регионално развитие и благоустройството.

още
Анонимните слухове в БГ Интернет Анонимните слухове в БГ Интернет 12:14 | 17.07.2011 | прегледи 3775

Какво се случва в българската мрежа? EconomyNews.bg представя интервю с Ирена Комитова, Crative Solutions и Константин Христов, CEO на favit.com.  

още
Рагин: От 15.ХІІ ще се пуши! Рагин: От 15.ХІІ ще се пуши! 11:30 | 11.12.2012 | прегледи 3453

Какви са проблемите в туризма, как вървят ранните записвания и ще се организира ли референдум за ски туризма за EconomyNews.bg коментира Благой Рагин.

още
Българските фирми да атакуват нишови пазари Българските фирми да атакуват нишови пазари 07:30 | 20.05.2013 | прегледи 12162

Не ми харесва залитането към Китай и Индия, защото е модерно, важни са традиционните пазари, казва за EconomyNews.bg изпълнителният директор на ИАНМСП Никола Стоянов.

още
Д. Радев: Предизвикателства пред БНБ Д. Радев: Предизвикателства пред БНБ 11:11 | 26.07.2023 | прегледи 2282

В интервюто за БТА преизбраният Управител на БНБ говори за процеса на влизане на страната ни в еврозоната, за групите от мерки, предприети в последните месеци за ограничаване на кредитния ръст, както и за това какво да бъде изобразено на българските евромонети.

още
Липсва дългосрочна стратегия за устойчива мобилност Липсва дългосрочна стратегия за устойчива мобилност 14:52 | 14.08.2023 | прегледи 2758

Това каза в интервю за БТА Александър Костадинов, председател на Управителния съвет на Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България (ААП) във връзка със ситуацията у нас и подготвяния Закон за електрическата мобилност, който се очаква да бъде обсъждан в парламента тази есен.

още
Какво стимулира децата да учат мебелно производство? Какво стимулира децата да учат мебелно производство? 09:02 | 30.05.2024 | прегледи 2584

Петър Петров е учител в Национална професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване „Сава Младенов“ в Тетевен. Училището не се оплаква от липса на интерес по отношение на кандидати за паралелка Мебелно производство.

още
ТИЗ: 4 млрд.евро инвестиции, 45 хил. работни места ТИЗ: 4 млрд.евро инвестиции, 45 хил. работни места 14:05 | 08.04.2025 | прегледи 2928

Когато "Либхер" започна първото си производство, подизпълнители бяха чужди компании. В момента над 80-90% от техните доставчици и подизпълнители са български компании. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg