АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
199 млн. евро по инициатива JEREMIE
13:01 | 29.06.2010 |
1312
С преведената сума временно се намалява фискалният резерв до възстановяването на средствата от страна на Европейската комисия по сметката на Националния фонд към министъра на финансите.
Резервите към България за еврофондовете остават
14:46 | 05.05.2010 |
1088
ЕП предстои да гласува по-късно в сряда доклад, който съдържа препоръка за повече бдителност при отпускане на пари от еврофондовете за България.
8 компании с оферти за ж.п. трасе Пловдив-Бургас
15:45 | 26.04.2010 |
2075
Общата стойност на проекта е 366,45 млн. лв., от които 64% са безвъзмездна финансова помощ от Кохезионния фонд на ЕС и 36% са от националния бюджет.
200 млн. лв. кредити на общини за оперативни програми
10:03 | 13.04.2010 |
3027
Очаква се около 40 процента от общините, спечели проекти по тези програми, да потърсят кредити от фонда тази година като основното искане ще бъде за мостово финансиране.
Декларация Борисов-Бок до ЕК за Дунав мост 2
17:06 | 26.02.2010 |
1092
Двете държави настояват за удължаване на срока на финансовия меморандум по ИСПА.
Усвояването на евросредствата става постепенно
13:05 | 12.11.2010 |
837
В едни страни усвояването става по-бавно, особено в новоприетите, отколкото в други, а България и Румъния са най-новите страни в Европейския съюз, става ясно от доклад на ЕК.
България се бори с евроизмамните
11:45 | 14.01.2011 |
1114
Нашата оценка гласи, че България полага значителни усилия в борбата срещу измамите, отбеляза еврокомисарят за данъчно облагане и митнически съюз, одит и борба с измамите Алгирдас Шемета след среща в МС с министър-председателя Бойко Борисов.
60 млн. евро за модерен транспорт в София
15:30 | 27.01.2011 |
1479
Проектът "Интегриран столичен градски транспорт", с който Столична община ще кандидатства по ОП "Регионално развитие", е готов.
Ямбол - пилотна община на жилища за ромите
16:30 | 28.01.2011 |
1254
Идеята е заложена в пилотен проект, разработван от правителството, който е част от плана за ефективното усвояване на средствата от ЕС.
София поема 8 минерални извора
17:20 | 17.02.2011 |
1974
Общината ще стопанисва изворите в следващите 25 години. Ако в петгодишен срок тя не усвоява ресурсите, находищата ще бъдат върнати на държавата.







