АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Днес вече навсякъде се говори за ESG (Environmental, Social and Governance – екологично, социално и корпоративно управление), като за крайъгълен камък на устойчивото и отговорно инвестиране (Sustainable and Responsible Investing, SRI).


Предвижда се финансирането на Центъра да бъде осигурено чрез европейските фондове за споделено управление, като бъде заложено в рамките на текущото изменение на програмите, за които отговаря Министерството на иновациите и растежа.


Програмите са част от Втория швейцарски принос – "Подобряване качеството на въздуха" и "Осигуряване на подкрепа за управление на миграцията" на обща стойност 18,7 млн. швейцарски франка.


През 2024 г. 96 на сто от водите за къпане в ЕС отговарят на минималните стандарти за качество, като 85% са определени с "отлично" качество и само 1,5% като "лоши". Това съобщи Европейската агенция по околната среда (ЕАОС). Нивата за качеството на водите за къпане остават без промяна спрямо предходната 2023 година, отчита ЕАОС.


Проучване на Visa: Българите се придържат към бюджета си и използват модерни технологии за разплащания по време на пътувания в чужбина. Според проучването българите демонстрират отлични умения за управление на личните си финанси по време на пътуване, като използват дигитални решения.


Можем ли да се доверим на българските мебели? Потребителите у нас все още избират обзавеждане основно според цената, а не спрямо качеството.


Проектът предвижда изграждането на модерна складова сграда с площ от около 7 530 кв. метра, проектирана по съвременни европейски стандарти. Общата стойност на инвестицията възлиза на близо 7 млн.лв., като обектът ще бъде оборудван със системи за енергийната ефективност, оптимизирана логистика и устойчиво управление на ресурсите.


През последният месец потребители се оплакват от влошаване на качеството на питейната вода в София – повишена мътност, лош мирис и вкус. „Софийска вода“ обяви, че проблемите са следствие от цъфтеж на водорасли в язовир Искър, а РЗИ София не е открила отклонения от нормите.


Австрия е постигнала най-голямо увеличение на рециклирането, каза компанията за управление на отпадъците „Сенсонео“ по повод Световния ден на околната среда днес. Компанията прави оценка на ефективността на управлението на отпадъците в 38-те държави членки на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие с цел изготвяне на Световния индекс.


Проектът MODI е на обща стойност 27 992 880 евро и се изпълнява от консорциум от 36 организации от 8 държави. Водеща е фирма от Норвегия, разработваща интелигентни транспортни системи.