АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Какви са българските мебелни фирми, как работят те, как се развиват като управление, присъствие на пазара, как използват технологиите и дигитализацията? Ето разказа за четири от тях, намиращи се в Бургас.


Най-големите ИТ компании, работещи у нас, са DXC Technology с 3439 специалисти, работещи в IT отделите в България към момента. Тя е последвана от SAP Labs Bulgaria с 1700 и Hewlett Packard Enterprise (HPE) с 1500 служители.


Създателите на новите модели на германския концерн Mercedes-Benz и на американската компания Tesla обещават по-голям пробег и по-кратко време за зареждане на батериите, които задвижват техните електрически тежкотоварни превозни средства.


Две години след като Булсатком стартира производството и подготовката за първия български геостационарен комуникационен спътник, предстои изстрелването на BulgariaSat-1 в орбита, съобщиха от компанията.


"Галакси ринг" (Galaxy Ring) е най-новото носимо устройство на "Самсунг" (Samsung) с функции за проследяване на здравето, включително наблюдение на сърдечния ритъм и съня, като същевременно дава "оценка за готовността на потребителите за деня". Това заяви водещ изпълнителен директор пред Си Ен Би Си.


Четирите отделни модела iPhone 16 ще бъдат оборудвани със специални чипове, които са необходими за работата на инструменти с изкуствен интелект, бе съобщено на събитие на компанията за представяне на новите й устройства.


Интернет връзката ще е толкова добра, че ще е сравнима с бързината на тази на земята. Услугата ще е напълно безплатна за всички пътници, които имат Flying Blue* акаунт.


Проект "Арена" е създаден от Chaos Innovation Lab, звеното за иновации на Chaos. Екипът му, оглавяван от съоснователя на Chaos Владимир Койлазов, не само развива продуктите на компанията, но и споделя със световната изследователска общност идеи и проучвания за обработването на изображения офлайн и в реално време (offline / real-time rendering), машинно самообучение (machine learning) и изкуствен интелект (AI).


Сградата е отличена заради комплексното си ниво на оборудване, което включва прецизно мерене и управление на енергийнотo потребление, система за сградно управление (building management system – BMS), но най-вече тъкмо заради въвеждането на геотермалната система, което показва дългосрочен ангажимент към отговорни бизнес операции и намаляване на емисиите.


Челната тройка за най-големи бизнес рискове у нас, според проучването, се допълва от макроикономически рискове (инфлация, дефлация, парични политики, програми за строги икономии) и законови и регулаторни промени (напр. Нови директиви, протекционизъм, екологични, социални и управленски изисквания за устойчивост) съответно с дял от 38 на сто и 31 на сто.