АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Най-голямата част от енергията, използвана от домакинствата в ЕС през 2023 г., е отивала за отопление на жилищата - 62,5 на сто от крайното потребление на енергия в жилищния сектор. Енергията, използвана за отопление на вода, заема второ място в енергийния баланс на домакинствата – 15,1 на сто.


Според данни на Евростат експлоатационният индекс на водите (WEI+) e 1,2 на сто за страната през 2022 г., което се потвърждава за липса на воден стрес и от последните данни на Националния статистически институт (НСИ) за използваната вода за 2023 г.


За 2024 г. у нас са приключили две дела и решенията са били за тяхното прекратяване. Осем дела остават "висящи", сочат данните. По-голям брой нерешени дела има само в Полша (22) и Унгария (16), като нашата страна е една от седемте в ЕС, за които има данни, без нито едно повдигнато обвинение по подобни проверки.


През последният месец потребители се оплакват от влошаване на качеството на питейната вода в София – повишена мътност, лош мирис и вкус. „Софийска вода“ обяви, че проблемите са следствие от цъфтеж на водорасли в язовир Искър, а РЗИ София не е открила отклонения от нормите.


Оттеглени са жалбите и са прекратени съответните производства от съда, с които се оспорваше законосъобразността на изграждането на последния незавършен участък на АМ „Струма“ през Кресненското дефиле.


Това е достатъчен обем за безпроблемното протичане на сезона и към момента, Вода се пуска по всички напоителни канали в районите, в които са подадени заявления за доставка.


Преплитането на различни фактори като климат, туризъм и селскостопанска политика превръща намирането на най-популярната зърнена култура за японците в сериозен проблем, а повишаването на цените не спира, пише в. "Кориере дела сера".


Най-голямата сума е платена за апартамент с площ 342 квадратни метра и възлиза на 2,6 милиона евро в същия район. Най-скъпата продадена къща е струвала 3,4 милиона евро и се намира в белградската община Савски венац, а най-скъпото паркомясто е струвало 64 000 евро в квартала Белград на вода.


Френските власти наредиха на Nestle да спре филтрирането на своята вода Perrier и не разрешиха на марката да използва описанието "натурална минерална вода". Правителственият префект на южния регион Гард, където се добива и бутилира Perrier, обаче заяви, че продуктът не представлява риск за потребителите.


На 9 юли 2024 г. е изтекъл 60-годишният срок на задължението на българската страна за доставяне на гръцката страна на регулирана вода от р. Арда за напояване на земи на гръцка територия, регламентирано в Спогодбата за уреждане на висящите финансови въпроси и развитие на икономическото сътрудничество между НРБ и Кралство Гърция 9 юли 1964 г."