EUR 1.9558
USD 1.1684
CHF 0.9304
GBP 0.8664
CNY 8.1685
you tube
mobile version

Националните доплащания за 2010 на земеделските производители - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
"Зелена седмица в Берлин" - българските производители "Зелена седмица в Берлин" - българските производители 12:03 | 20.01.2026 | 319

Участниците на националния щанд на страната ни тази година са 15. Те представят млечни и месни продукти, вина и биологични вина, пчелен мед и пчелни продукти, биохрани, розово масло, етерични и студено пресовани масла, ароматни води, натурална козметика и други.

още
Китай и ЕС се споразумяха за електрическите превозни средства Китай и ЕС се споразумяха за електрическите превозни средства 17:45 | 15.01.2026 | 535

Експанзията на китайските производители на електрически превозни средства в чужбина разтревожи автомобилостроителите в Европа и САЩ. ЕС наложи митата, за да противодейства на притока на достъпни китайски модели електрически превозни средства на своите пазари, аргументирайки се, че те са се възползвали от несправедливи държавни субсидии. САЩ въведоха  тарифа от 100 на сто за произведените в Китай електрически автомобили през 2024 г.,...

още
СМТ против максимална търговска надценка СМТ против максимална търговска надценка 13:55 | 11.01.2026 | 496

От СМТ смятат, че предложеният законопроект е вреден за българските потребители, производители и търговци, като застрашава икономическата стабилност и благосъстоянието на населението. Законопроектът не само противоречи на принципите на пазарната икономика, но и е в пряко несъответствие с редица европейски норми. 

още
Япония започва добив на редкоземни метали Япония започва добив на редкоземни метали 18:10 | 09.01.2026 | 824

Япония внася около 70 на сто от редкоземните елементи от Китай, въпреки усилията си за диверсификация след дипломатическия спор през 2010 г., когато Пекин временно спря износа, сочат данни на японската Агенция по металите и енергийната сигурност.

още
Германия: Безработицата най-висока от 2010 г. Германия: Безработицата най-висока от 2010 г. 16:05 | 09.01.2026 | 1133

През последните четири години броят на безработните в Германия е нараснал с около 500 000 души. Постепенното влошаване на пазара на труда отразява продължителната икономическа стагнация и сериозните структурни предизвикателства пред германската индустрия на фона на слаб икономически растеж в продължение на повече от пет години.

още
КЗК проучва търговски практики на малките магазини КЗК проучва търговски практики на малките магазини 10:02 | 08.01.2026 | 451

Основен акцент на анализа ще бъдат търговските взаимоотношения между малките магазини за хранителни стоки и техните доставчици - производители, дистрибутори, търговци на едро или други участници по веригата.

още
6 членки на ЕС скептични към еврото 6 членки на ЕС скептични към еврото 10:20 | 05.01.2026 | 427

Въпреки че обществената подкрепа за еврото е висока в някои от въпросните страни, включително Унгария, евроскептичните партии в управляващите коалиции и в националните парламенти вероятно ще се въздържат от по-нататъшното разширяване на евровалутната зона в обозримо бъдеще. Ето кои са оставащите държави.

още
Китай вдига митата върху говеждото месо Китай вдига митата върху говеждото месо 08:35 | 05.01.2026 | 508

Водещите доставчици, сред които Бразилия, Аржентина, Уругвай и Нова Зеландия, ще могат да изнасят количества, които в голяма степен съответстват на пазарния им дял в Китай. По-малките производители, включително Монголия, Южна Корея и Тайланд, няма да бъдат включени в схемата.

още
Обменят левове в евро ЦБ на еврозоната Обменят левове в евро ЦБ на еврозоната 07:45 | 31.12.2025 | 1098

Националните централни банки на 20-те държави – членки от еврозоната, ще извършват обмяна на банкноти от левове в евро по официалния валутен курс в периода от 1 януари 2026 г. до 2 март 2026 година, съобщават от БНБ. 

още
Русия удължи забраната за износ на газ, петрол Русия удължи забраната за износ на газ, петрол 18:25 | 29.12.2025 | 759

С ново правителствено постановление временната забрана за износ на автомобилен бензин извън страната се удължава до 28 февруари 2026 г. включително. Ограничението ще важи за всички икономически оператори, включително за преките производители, се посочва в съобщението.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg