EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Кантора - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 МС прие Законопроект за банкови кризи МС прие Законопроект за банкови кризи 16:00 | 05.06.2015 | прегледи 5099

Министерският съвет одобри проект на Закон за възстановяване и преструктуриране на кредитни институции и инвестиционни  посредници, съобщи пресслужбата на кабинета.  

още
Гриша Ганчев – конфуз за Great Wall Гриша Ганчев – конфуз за Great Wall 13:45 | 30.05.2012 | прегледи 3289

Както вече е известно днес специализираната прокуратура повдигна обвинения на предприемача Гриша Ганчев, чe ръководи организирана престъпна група и за закана за убийство.

още
КС:Изборите са законни КС:Изборите са законни 14:00 | 09.07.2013 | прегледи 2985

Днес Конституционният съд отхвърли искането на 96 народни представители от 42-то Народно събрание за обявяване изцяло за незаконни изборите за народни представители, произведени на 12 май 2013 година.    

още
Закон променя рекултивацията на земя Закон променя рекултивацията на земя 15:30 | 15.04.2014 | прегледи 4490

На първо четене бяха приете законодателни промени с, които определя как да бъдат съгласувани проекти за рекултивация на земя за земеделски нужди и за рекултивиране на нарушени терени в горски територии.

още
Разделя се Законът за движение по пътищата на три Разделя се Законът за движение по пътищата на три 12:15 | 14.04.2016 | прегледи 2744

Министър Ивайло Московски посочи, че една от важните стъпки за реформиране на обучението и изпитите на кандидатите за водачи на МПС е свързана с разделянето на Закона за движение по пътищата на три закона:

още
Оттеглен проект за ЗБГ, уволнение Оттеглен проект за ЗБГ, уволнение 14:20 | 05.04.2017 | прегледи 6279

Министерството на правосъдието сваля Проекта на Закон за допълнение на Закона за българското гражданство от обществено обсъждане, заради констатирани от служебния министър на правосъдието Мария Павлова несъвършенства в текстовете, мотивите към проекта и несъответствия с Конституцията.

още
Отпада високият данък върху имот в курорт Отпада високият данък върху имот в курорт 11:41 | 25.04.2019 | прегледи 5373

Промените се обуславят от решение на КС, който отмени част от разпоредбите му - високия данък за недвижимите имоти, разположени в курортите, които не са основно жилище и не са отдадени под наем, както и не са регистрирани като места за настаняване по смисъла на Законна за туризма.

още
Плащане за парно в общите части законно Плащане за парно в общите части законно 08:10 | 09.12.2019 | прегледи 5132

 Съдът на ЕС се произнесе по съединени дела C-708/17 и C-725/17, че правото на ЕС допуска национална правна уредба, която задължава собствениците на апартамент в сграда - етажна собственост, присъединена към система за централно отопление, да участват в разходите за топлинна енергия за общите части.

още
Подготвят Закон за електронна идентификация Подготвят Закон за електронна идентификация 16:40 | 26.02.2015 | прегледи 5864

Проектът на Закон за електронна идентификация ще бъде публикуван за обществено обсъждане в началото на март 2015 г. Това съобщи заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Валери Борисов на откриването на семинар за споделянето на опит между България и страните от „Вишеградската четворка по въпроси на електронното управление.

още
Промени в Закона за приватизация, първо четене Промени в Закона за приватизация, първо четене 11:10 | 24.04.2015 | прегледи 5852

Парламентът прие на първо четене три законопроекта за промени в Закона за приватизацията и следприватизационен контрол - два  на Министерския съвет и един на Кристиан Вигенин от "БСП лява България".  

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg