АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
НЕК се стабилизира, октомври + 14.7 млн.лв.
07:09 | 08.12.2015 |
8790
Загубите на НЕК към 30 септември 2015 година е 218 милиона лева в сравнените с 324 милиона през 2014 година. Това каза министърът на енергетиката Теменужка Петкова.
Китай инвестира в 7-ми блок в Козлодуй?
13:01 | 18.12.2015 |
6890
България и Китай ще създадат смесена работна група, която да изработи икономическия модел за инвестиране в изграждането на 7 блок на АЕЦ „Козлодуй“. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев. Делегация на китайската корпорация-оператор на ядрени централи посети АЕЦ „Козлодуй“.
Въпроси & Отговори за Енергийната борса
06:20 | 13.01.2016 |
6473
Ще се промени ли цената на електроенергия на дребно заради борсата? Ще може ли всеки да си купува енергия от борсата? Защо ни е енергийна борса?
Петрол: 43% по-евтин, А95 - 12% по-евтин
07:10 | 22.01.2016 |
5556
България е сред страните с най-скъпи горива преди облагане с данъци, такси и акцизи (€ 0.465 за бензина и € 0.473 за дизела). У нас горивата са над два пъти по-скъпи от тези в Полша, 30% повече от тези в Германия и др. държави в Европа.
Горива: Съмнения за картел, цени & отговор от КЗК
06:40 | 02.02.2016 |
5416
Асоциацията на индустриалния капитал в България разпространи отворено писмо до Председателя на Комисията за защита на конкуренция (КЗК), в което изразява своите съмнения, че у нас действа картелно споразумение за цените на горивата.
Цената на природния газ до нива от 2007 г.
12:04 | 25.03.2016 |
2446
8,6 стотинки на киловатчас ще плащат газифицираните домакинства през следващото тримесечие. Цената на природния газ ще влезе в сила от 1-ви април, след като Комисията за енергийно и водно регулиране приеме решение за намаляването й следващата седмица.
290 млн.лв. приходи & разходи в енергийния фонд
15:17 | 20.04.2016 |
3055
Фондът набира приходи от два основни източника: вноски от производителите и вносителите на електроенергия в размер на 5% от месечните им приходи от продажби на електроенергия и търгове за продажба на квоти въглеродни емисии.
Печалби & загуби в държавната енергетика
15:08 | 04.05.2016 |
3319
Държавните енергийни компании от системата на БЕХ отчитат подобряване на финансовите си резултати през 2015 г. спрямо 2014 г. Това стана ясно на пресконференция в Министерството на енергетиката, на която министър Петкова представи резултатите от работата на дружествата през изминалата година.
Пълно разплащане с "Мини Марица-Изток"
08:20 | 29.04.2016 |
5099
До дни се очаква двете американски централи - "Контур Глобал Марица Изток 3" и ТЕЦ "ЕЙ И ЕС Гълъбово" да се разплатят с "Мини Марица-изток" ЕАД за доставените въглища, съобщиха от пресцентъра на въгледобивното дружество.
НЕК се разплати с американските ТЕЦ-ве
09:15 | 26.05.2016 |
2561
НЕК е изплатила всичките си задължения към американските централи, става ясно от два писмени отговора на министъра на енергетиката Теменужка Петкова до депутат от опозицията.







