АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Инвестицията ще бъде реализирана от Енери Дивелопмънт Тракия Солар ЕООД. Компанията е част от австрийскта група Енери, която наскоро подписа договор за придобиване на най-голямата оперираща слънчева централа в България, ФтЕЦ Караджалово (60,4 МW).


Община Девня в на първо място с 92,3 хил. евро на човек, на второ е община Гълъбово с 57,5 хил. евро на човек, а на трето е Пирдоп с 45,6 хил. евро. Общини като Челопеч и Панагюрище най-вероятно също са сред лидерите, но данните за тях за конфиденциални.


Почти няма замърсявания в Сливен, Добрич, Пирдоп, Бургас, Девня, Стара Загора. Единственият проблемен за България замърсител са фините прахови частици, като превишенията на нормите се отчитат почти изцяло през зимния сезон.


Протестиращите посочват, че дружествата Троян енерджи ООД, Интерсол АД, Хидроенергетика ООД, Финер Солар ЕООД са изградили централите си по схеми за подпомагане за изграждане на големи ВЕИ централи, но въпреки това за тях изкупните цени не са намалени и е налице свръхсубсидиране.


През 2016 г. в 4 града вече са постигнати нормите на качество на въздуха по отношение на фините прахови частици (ФПЧ) – това са Добрич, Сливен, Пирдоп и Девня, а през 2017 г. това се отнася за още 2 града – Гълъбово и Стара Загора.


Министър-председателят Бойко Борисов инспектира строителните и ремонтни работи на бул. „Васил Левски“ във Варна. Това е най-големият инфраструктурен проект в града, като за изграждането на новото трасе от ул. „Подвис“ до ул. „Девня“ правителството отпусна 80,5 млн. лв.


150 млн. е за продажбата на „Каолин“, останалата част за върху луксозна къща в Созопол, вноски и дивиденти от фирмите „Алфа финанс холдинг“ АД, „Солар про холдинг“ АД и „Алфа енерджи холдинг“ ЕАД и дарения на фондация „Граждански медии“.


Носителите на приза са: Банско, Бяла Слатина, Вълчи дол, Габрово, Горна Оряховица, Девня, Димитровград, Добрич, Кнежа, Павликени, Поморие, Русе, Самоков, Свищов, Смядово, Троян и Търговище.


В момента във Варна също се създава индустриална зона. През март тази година местни общини (Варна, Белослав, Девня и Аксаково) подписаха меморандум, с който официално бе стартиран този процес.


Трихлоретанът с общо количество 2640 тона се съхранява в метални резервоари на площадката на "Полимери" АД в град Девня, които са в много лошо техническо състояние и представляват сериозна заплаха, както за сигурността за населението, така и за замърсяване на околната среда.