EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Хърватия иска терминал за газ

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Хърватия иска терминал за газ

mail16:00 | 16.05.2014прегледи 1427 коментарикоментари 0


След кризата в Украйна САЩ ще се фокусират върху отварянето на нови канали за снабдяване с енергоносители на Балканите с цел да се намали зависимостта на региона от руски газ, заяви хърватският президент Иво Йосипович на среща с американския вицепрезидент Джо Байдън, предаде МИА. Хърватия се надява да получи американска подкрепа за изграждането на терминал за втечняване на природен газ на своя бряг на остров Кърк, след което оттам ще може да се извършва внос на природен газ от САЩ или от други страни, превозен в специални танкери. Хърватският президент ще представи в Тексас Хюстън идеята за превръщане на Хърватия в регионален енергиен център .


 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg