АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Целта на събитието е на национално ниво и в експертен състав да бъдат обсъдени важните стъпки, които България трябва да предприеме с цел позициониране като целогодишна конкурентна европейска дестинация за здравен туризъм, с фокус върху медицинския туризъм.


Японският автомобилостроителен гигант "Тойота" (Toyota) отчете спад на производството си с 2,9%. Друга водеща японската автомобилна компания - "Нисан" (Nissan Motor), обяви, че оценява на 700 млрд. йени (4,91 млрд. долара) нетната си загуба през финансовата 2024 година.


BMW съобщи за спад на печалбата през третото тримесечие с 61 на сто заради понижение на продажбите в Китай и проблемите със спирачките, което доведе до на-ниското равнище на акциите на компанията от над 2 години и половина.


Трите големи автомобилни завода в Чехия, тези на "Шкода ауто" (Skoda Auto), част от "Фолксваген" (Volkswagen), японската "Тойота" (Toyota) и южнокорейската "Хюндай" (Hyundai), са произвели близо 1,4 милиона автомобила през миналата година, като секторът представляват близо 10 на сто брутния вътрешен продукт (БВП) на страната.


Подкрепа ще получат и иновативни проекти в селското стопанство, насочени към нови технологии и методи за производство, както и групи и организации на производители, които целят по-добро позициониране на пазара и адаптиране към пазарните изисквания. Предвидени са приеми и за извършване и развитие на неземеделски дейности, както и за подпомагане подобряването на общинската инфраструктура


Налага се постоянна забрана за влизане в страната на 13 японци, сред които директорът на "Тойота" Акио Тойода, главният изпълнителен директор на "Ракутен груп" (Rakuten Group) Хироши Микитани, както и председателят на Японската агенция за международно сътрудничество Акихико Танака.


Моделът "Аурус Сенат" (Aurus Senat), чийто дизайн е вдъхновен от съветските лимузини ЗИЛ, е официалната кола на руския президент, който пристигна на церемонията по встъпването си в длъжност в Кремъл с лимузина от тази марка.


Събитието се организира редовно през пролетта във всяка държава- членка, с цел насърчаване на регионалното икономическо сътрудничество, като част от европейското и световно позициониране на активните икономически субекти.


Глобалното производство на "Тойота" (Toyota Motor) е скочило с 11 на сто през ноември, като се възстановило изцяло от проблемите с веригите на доставки, изпитвани до миналата година и се е възползвало от ръста на терсенето в Япония и по света.


В началото на годината автомобилостроителите "Фолксваген" (Volkswagen) и "Тойота" (Toyota) също се освободиха от руските си активи. "Нисан" (Nissan) и "Рено" (Renault) се оттеглиха от страната през 2022 г., продавайки активите си на Русия.