АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Само за две седмици през май, в НАП са платени близо 20 млн. лв. стари дългове, вследствие на промените в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, които касаят сделките с недвижими имоти и автомобили.


Актът на правителството е в изпълнение на чл. 18 от Изборния кодекс. Необходимите средства за финансирането на одобрените с план-сметката разходи ще се осигурят за сметка на предвидените разходи по централния бюджет за 2024 година.


Това са свободни земи от Държавния поземлен фонд, които са поливни и са подходящи за предоставяне за отглеждане на зеленчуци. За създаване на трайни насаждения от Областните дирекции "Земеделие" прогнозират, че са подходящи около 5600 дка.


Те са за оценка на търсенето на добавен капацитет в точките на междусистемно свързване, съобщиха от дружеството. Това се случва в изпълнение на изискванията на чл. 26 от Регламент (ЕС) 2017/459 за установяване на Мрежов кодекс относно механизмите за разпределяне на капацитет в газопреносни системи (CAM NC).


Комисията по бюджет и финанси прие на второ четене промените в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс (ДОПК). Ще бъдат уточнени сроковете като техническа поправка. Освен това ще бъде уточнено понятието за електронна цигара за еднократна употреба. Тези промени трябва да се гласуват в пленарна зала.


Промените, които влизат в сила на 1 август, включват увеличение на акцизите върху тютюна (включително нагрявания тютюн) и алкохола, намаляване на прага за отпускане на данъчни облекчения в хранително-вкусовата промишленост и строителството от 30 000 на 10 000 румънски леи (RON) и други.


Мярката е част от актуализираният Кодекс за добри практики относно онлайн дезинформация на Европейската комисия, който се очаква да бъде публикуван в четвъртък.


Производственото предприятие ще прилага иновативно производство на биоетерично масло от лавандула чрез приложение на метода на ултразвукова екстракция и производство на пелети. Новото строителство ще се реализира в поземлен имот с разгърната застроена площ от 3071,24 кв.м.


На Портала за достъп до електронни административни услуги на Държавна агенция „Електронно управление“ – egov.bg могат да бъдат заявени електронно 7 услуги, предоставяни от общински администрации, свързани с Изборния кодекс.


Причина за ограничението е неспазване на изискванията на Закона за местните данъци от страна на банката, въпреки неколкократните напомняния, че потребителският интерфейс трябва да се приведе в съответствие с разпоредбите на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.