АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Кратка анимация на ЕК обяснява типовете поведение на потребителите, свързани с хранителните отпадъци, често срещания проблем с лошото разбиране на етикета за дата и действията за намаляване на хранителните отпадъци.


Този януари онлайн туристическата агенция GoVola.com проведе традиционната си кампания “Евтинуари”. Проучване за потребителското поведение на сайта през месеца показва, че българите имат силен афинитет към слънчевите дестинации, като най-популярните държави сред туристите остават Испания и Италия. Въпреки това значително нараства и интересът към по-малко известни места като Лисабон, Щутгарт и Анталия.


Наблюдаваме, а десетки хиляди не просто наблюдават, а директно понасят в бита си – логичната агония на съчетанието от неглижиране на базови принципи на икономическо поведение, отричане на пазарните стимули и упоритостта за запазване на пълен държавен (общински) контрол върху дейностите, свързани с доставяне на вода, канализация и пречистване.


И тази година компаниите остават песимистични по отношение на бизнес перспективите, въпреки че платежното поведение се запазва относително положително. Едва 13% от участниците в проучването смятат, че ситуацията им е по-добра от 2022 г., докато 41% я възприемат като по-лоша.


Непрекъснато получаваме доказателства, че хората, които управляват в момента България, нямат нищо общо с България. Държат се така, сякаш са поставени на управленските си позиции, за да защитават всякакви други интереси, само не и българските.


Потребителите на възраст 18-24 години са най-мотивирани да избират продукти на растителна основа, като 62% от тях купуват такива. Това показва скорошно представително проучване за потребителското поведение на българите и флекситариантския начин на хранене, проведено сред граждани на възраст между 18-65 г. Българите предпочитат продукти на растителна основа заради асоциирания с тях позитивен ефект върху здравето.


Като положително явление за България през тази година ученият открои ниската безработица, което е добър атестат за рационалното поведение на българина.


Зам.министър Георги Събев сподели, че кризите са оказали негативно влияние върху потребителското поведение, при което фактор „цена” става все по-важен. Същата тенденция се наблюдава в редица страни, включително от Централна и Северна Европа.


Виена е един от инициаторите за по- нататъшно затягане на мерките, например конфискация на МПС при особено опасно поведение на пътя по-строги санкции за шофьорите, употребили наркотици, и създаване на единен федерален административно-наказателен регистър.


По празниците интересът към български стоки расте, веригата Kaufland споделя вътрешни данни за потребителското поведение по време на коледните и новогодишни празници.