EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Модно изложение "ТексТейлър Експо 2026" в Пловдив

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Модно изложение "ТексТейлър Експо 2026" в Пловдив

mail17:15 | 18.03.2026прегледи 77 коментарикоментари 0


Модното изложение "ТексТейлър Експо 2026" събира водещи компании, нови брандове и творческата работилница на световния дизайнер Иван Донев в Международен панаир Пловдив от 19 до 21 март, съобщават организаторите. Палата №6 в панаира ще се превърне в сцена за нови колекции, технологии и професионални срещи. Шестото издание на форума отново събира компании от текстилния, кожарския и модния сектор. Те ще представят актуалните тенденции и технологии в индустрията за облекло и аксесоари. Посетителите ще открият нови мъжки и дамски колекции, текстил, трикотаж, обувки, чанти, текстилна техника, материали и консумативи, кожени изделия и други. 

Световноизвестният дизайнер Иван Донев е възпитаник на най-старата модна акедемия - Международна академия за висша мода и костюмно изкуство KOEFIA - Рим (Accademia Internazionale d'alta Moda e d'arte del Costume KOEFIA - Roma), и е носител на десетки награди от световните модни подиуми. Донев ще проведе творческа работилница в рамките на "ТексТейлър Експо", която ще бъде посветена на образованието и надграждането в модата. Желаещите да с включат в работилница на Иван Донев могат изпратят съобщение на профила на изложението във "Фейсбук" или в личния му профил в "Инстаграм", посочват още организаторите. 

Програмата на тридневната изложба е наситена с лекции, семинари и обучения, презентации на иновации и визии в модния бранш. От Международен панаир Пловдив отбелязват, че изложението следва своята мисия да подпомага стартиращи брандове и млади дизайнери да се покажат наред с утвърдените компании и модни търговски марки.

През септември 2024 г. се състоя четвъртото издание на Международното изложение за текстил и мода "ТексТейлър Експо". В него се включиха над 62 компании от България, Германия, Гърция, Индия, Испания, Италия, Китай, Полша и Турция.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg