EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Испания събра 3,2 млрд. евро

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Испания събра 3,2 млрд. евро

mail14:00 | 27.09.2011прегледи 670 коментарикоментари 0


Испанското министерство на финансите продаде краткосрочни облигации за 3,2 милиарда евро (4,3 милиарда долара) на два търга, но при по-високи лихви, тъй като инвеститорите продължават да се безпокоят за равнището на дълга на страната, предаде AP. Министерството на финансите събра 1,6 милиарда евро от тримесечни облигации при лихва от 1,7 % спрямо 1,4 % при последния търг на такива ценни книжа на 23 август. То продаде шестмесечни облигации за 1,62 милиарда евро, но отново при по висока лихва - 2,7 %. На търга през август лихвата бе 2,2 на сто. Търсенето надхвърли предлагането над два пъти за тримесечните облигации, а при шестмесечните облигации търсенето бе четири пъти по-голямо от предлагането.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg