EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Износът на България за ЕС +12.2%

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Износът на България за ЕС +12.2%

mail11:00 | 12.05.2015прегледи 1300 коментарикоментари 0


През периода януари - февруари 2015 г. износът на България за
ЕС се увеличава с 12.2 на сто спрямо същия период на 2014 г. и е
в размер на 4.5 млрд. лева, показват предварителни данни на
Националния статистически институт.
През февруари 2015 г. износът за ЕС се увеличава със 7.7 на сто
спрямо същия месец на предходната година и е в размер на 2.2
млрд. лева.
Вносът на България от ЕС през периода януари - февруари 2015 г.
се увеличава с 3.3 на сто спрямо същия период на 2014 г. и е на
стойност 5 млрд. лв. по цени CIF. През февруари 2015 г. вносът
на България от държавите - членки на ЕС, се увеличава с 6.5 на
сто спрямо същия месец на предходната година и е в размер на 2.6
млрд. лв. по цени CIF.
Външнотърговското салдо (износ FOB - внос CIF) на България с ЕС
за периода януари - февруари 2015 г. е отрицателно и е на
стойност 504.2 млн. лева. По цени FOB/FOB (след елиминиране на
разходите за транспорт и застраховки при внос на стоки) салдото
също е отрицателно и е в размер на 298.9 млн. лева.

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 9271