АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


По интервенции „Инвестиции в лозаро-винарския сектор“ и „Инвестиции в екологични съоръжения“, също бе открит прием в периода 15 януари – 15 февруари 2025 г. с отделен бюджет от 9,3 млн. лева.


Това каза в интервю председателят на КФН Васил Големански. Той посочи, че според резултатите от анкетата на Комисията сред поднадзорни ѝ лица, значителна част от тях вече са предприели конкретни мерки за адаптация към новата валута.


Според доклада на Impact Hub Bucharest селското стопанство продължава да бъде ключов сектор както за икономиката на Румъния, така и за икономиката на Европейския съюз, въпреки постоянно намаляващия принос към БВП и все по-ниската рентабилност.


Инвестициите във вносни суровини нарастват с най-бавния темп от февруари 2020 г., подпомогнати от благоприятните движения на валутния курс на рублата спрямо долара. Това допринася за по-умерено покачване на продажните цени на фона на най-бавния темп на ръст на производствените разходи от януари 2023 година.


Земеделският министър отдаде положителните резултати на селскостопанския сектор на неуморната работа на фермерите, произвеждащи висококачествени продукти „Произведено в Албания“, които се конкурират на международните пазари.


Очакваното споразумение за транспортно и логистично сътрудничество ще даде начало на изграждането на отсечката между Торгунди и Херат, на необходимата инфраструктура, както и на логистичен сектор в Херат.


През февруари, отнесено към същия месец на 2024 г., строителните компании в ЕС са повишили производството си с 0,3 на сто, докато тези в страните от еврозоната – с 0,2 на сто. Продукцията на строителния сектор в ЕС обаче е намаляла с 0,4 на сто в ЕС, както и с 0,5 на сто в еврозоната през февруари спрямо януари.


До 2 май ще бъдат разгледани възможностите за подобряване позициите на страните по споразумението между българските компании "Булгаргаз“, "Булгартрансгаз“ и турската "Боташ“. За това се договориха в Баку министърът на енергетиката Жечо Станков и турският му колега Алпарслан Байрактар, които участваха в 11-та министерска среща на Консултативния съвет за Южния газов коридор.


Това видео предоставя илюстративни кадри на поредица от проекти, финансирани от ЕС чрез платформата WBIF между 2018 г. и 2024 г. в приоритетни области като енергия, околна среда/климат, частен сектор, човешки капитал и устойчив транспорт.


Това указва, че спадът в германския промишлен сектор може да е достигнал дъното си, но възстановяването вероятно ще бъде бавно, тъй като се усеща въздействието на митата, обявени от САЩ.