АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Пътниците вече няма да бъдат задължени да изхвърлят вода или други течности в контейнери, по-големи от 100 мл, на контролно-пропускателните пунктове, след като летищата бъдат оборудвани с нови системи за сканиране, предава румънският телевизионен канал Digi24.


70 специално обучени служители на общинското предприятие "Виенски градини" се грижат целогодишно за повече от 500 000 дървета във Виена. През лятото 150 служители отговарят за поливането им. Те поливат младите дървета с около 400 000 литра вода всеки ден!


Кметът на София Васил Терзиев и Франсоа Деберг - регионален директор на Веолия за България, част от която е "Софийска вода" АД подписаха меморандум за сътрудничество за изграждане на малки водноелектрически централи (ВЕЦ) по довеждащите водопроводи на София.


Данните на Colliers показват, че вътрешният туризъм също бележи възходяща тенденция: броят на нощувките в хотели и други места за настаняване се е увеличил с 1% и ако тази тенденция се запази, 2025 г. може да се превърне в най-добрата година за местния туризъм през последните три десетилетия, надминавайки рекорда от 2024 г.


По време на срещата и двете страни се ангажираха да проучат най-подходящите възможности за кандидатстване за финансиране от ЕС или други финансови институции за съвместното изграждане на тунела.


Този и други съвети дово д-р Катя Паскова, която е дерматолог с над 30 години опит и основател на дерматологична и естетична клиника.


През май средните нетни заплати са нараснали в селското стопанство, горското стопанство и рибарството, други услуги, преработвателната промишленост, хотелиерството и хранителните услуги, водоснабдяването, управлението на отпадъчните води, управлението на отпадъци и подобни дейности, търговията на едро и дребно, поддръжката на моторни превозни средства и мотоциклети.


С бюджет от около 305 милиона евро за периода 2021—2027 г. програма „Правосъдие“ подкрепя развитието на справедлива Европа, основана на независимостта, качеството и сътрудничеството на съдебната власт. През 2024 г. бяха предоставени около 41,2 милиона евро за финансиране на проекти и други дейности по трите специфични цели на програмата.


Най-голямата част от енергията, използвана от домакинствата в ЕС през 2023 г., е отивала за отопление на жилищата - 62,5 на сто от крайното потребление на енергия в жилищния сектор. Енергията, използвана за отопление на вода, заема второ място в енергийния баланс на домакинствата – 15,1 на сто.


Най-голям относителен дял от общия брой пътувания на български граждани в чужбина формират тези с цел почивка и екскурзия - 41.3%, следвани от пътуванията с други цели - 40.3%, и със служебна цел - 18.4%. През май 2025 г. посещенията на чужди граждани в България са 997.6 хил., или с 0.5% повече в сравнение със същия месец на предходната година.