АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Централата ще може да внесе от Русия продукти от желязо и стомана, необходими за изпълнение на договори, изброени също в приложения към решението.


Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната, както и на други основни хранителни продукти, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).


На среща с работници в американски стоманодобивен завод край град Питсбърг в щата Пенсилвания Тръмп заяви, че допълнителните мита върху вноса на стомана и алуминий ще укрепят стоманодобивната промишленост на страната.


От млечните и месните храни и варивата по стоковите борси най-много е нараснала цената на малотрайните колбаси, а най-много е спаднала на яйцата


През април храните по стоковите борси са поскъпнали с 0.38 на сто, през март цените на храните на едро са нараснали с 3.23 на сто, през февруари повишението е с 1,37 на сто, през януари увеличението е с 1,16 на сто.


Напливът от китайска стомана през последните години принуди някои заводи в Индия, която е вторият по големина производител на сурова стомана в света, да ограничат дейността си и да съкратят работни места. Индийското МФ публикува заповед, в която се посочва, че митото ще остане в сила 200 дни.


С още близо 1 процент се повишават цените на основните хранителни стоки, плодове и зеленчуци на борсите в страната, показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).


През 2024 г. балансът при търговията на ЕС с останалия свят с желязо и стомана и свързани с тях изделия е бил на излишък от 4,7 милиарда евро. Миналата година ЕС е изнесъл желязо, стомана и изделията от тях на обща стойност 77,8 милиарда евро, а вносът е възлизал на 73,1 милиарда евро.


Цените на повечето зеленчуци са по-ниски на борсите у нас тази седмица, докато плодовете са по-скоро в посока нагоре, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), публикувани в седмичния ѝ бюлетин.


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през февруари в Чикаго е нагоре с 4 долара до 235 долара за тон. Във Франция остава без промяна на 235 евро за тон, в Украйна качва с 2 долара до 241 долара за тон, в Русия също е без промяна на 237 долара за тон.