EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Deutshche bahn - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Deutsche Bahn отчете загуба от 2,3 млрд. евро Deutsche Bahn отчете загуба от 2,3 млрд. евро 09:35 | 30.03.2026 | 196

Основен фактор за загубата са амортизационните разходи в междуградския транспорт, които възлизат на около 1,4 млрд. евро. От компанията посочват, че възстановяването на железопътната инфраструктура ще бъде по-бавно от очакваното и може да продължи до 2036 г., което ще се отразява на точността на влаковете.

още
Deutsche Bahn удължава с 4 г. модернизацията си Deutsche Bahn удължава с 4 г. модернизацията си 08:01 | 26.06.2025 | 696

Ключовите транспортни маршрути са в лошо състояние, претоварени са и се забавят заради по-чести и по-малки като обем строителни работи за отстраняване на повтарящи се проблеми.

още
Deutsche Bahn: Търг със забравени велосипеди Deutsche Bahn: Търг със забравени велосипеди 10:02 | 01.04.2025 | 882

Колелетата се продават средно за около 60 евро, каза говорителка на германските железници, уточнявайки, че някои електрически велосипеди вървят над 300 евро, въпреки че това са редки случаи. 

още
Германия: Прозрачни шумоизолиращи прегради в железниците Германия: Прозрачни шумоизолиращи прегради в железниците 18:07 | 17.05.2024 | 806

Така пътниците във влаковете ще имат възможност да се наслаждават на гледките край линиите, а на живеещите в близост няма да се налага да съжителстват със сиви стени край пътищата си, посочват от Deutsche Bahn.

още
19 германски модернизирани вагони идват през април 19 германски модернизирани вагони идват през април 18:15 | 02.04.2024 | 1163

С тях БДЖ ще модернизира над 20% от подвижния си състав и ще обслужва най-натоварените направления от София до Варна, Бургас и Русе „БДЖ-Пътнически превози“ ЕООД и Deutsche Bahn подписаха договор за доставка на 76 модернизирани пътнически вагона.

още
Дойче Бан отчете загуби от 2.4 млрд.евро Дойче Бан отчете загуби от 2.4 млрд.евро 12:35 | 25.03.2024 | 596

Високи разходи за енергия, персонал и строителни работи, високи лихвени проценти и няколко поредни масови стачки. Всичко това доведе до загуби за милиарди евро за "Дойче бан" (Deutsche Bahn) за миналата година, предаде ДПА.

още
Купуваме пътнически вагони втора ръка Купуваме пътнически вагони втора ръка 11:10 | 25.01.2024 | 729

БДЖ и Deutsche Bahn са във финална фаза на преговори за закупуване на до 70 вагона от подвижния състав на германските железници. С тях националният железопътен превозвач ще модернизира над 20% от подвижния състав, използван в момента, който е на възраст над 40 години.

още
Deutsche Bahn купува испански влакове Deutsche Bahn купува испански влакове 10:07 | 18.07.2023 | 903

Новите ICE-L са първите високоскоростни влакове на дълги разстояния в Германия, които разполагат с по-ниски стъпала, осигуряващи по-лесно качване и слизане на пътниците. Влаковете са по-леки и използват по-малко енергия от по-старите си еквиваленти, пише ДПА.

още
Фирми: Дойче Бан, Хонда Фирми: Дойче Бан, Хонда 17:40 | 27.06.2023 | 1119

Германският жп оператор "Дойче бан" (Deutsche Bahn) представи мащабни планове за развитие на над 33 000-километровата си мрежа, включително за подобряване на точността на влаковете - проблем, заради който компанията често е критикувана, предаде ДПА, като за целта са предвидени 4 млрд. евро.

още
Германия въвежда единен билет Германия въвежда единен билет 09:45 | 04.04.2023 | 816

Той ще струва 49 евро на месец от 1 май, новият единен билет "най-накрая ще сложи край на джунглата" от застъпващи се тарифи в различните региони, посочва Евелин Пала, която отговаря за регионалния транспорт в националния жп оператор "Дойче бан" (Deutsche Bahn).   

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg