EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Commerzbank на загуба през 2011

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Commerzbank на загуба през 2011

mail14:20 | 04.11.2011прегледи 475 коментарикоментари 0


Гръцката дългова криза е причина банка номер две в Германия Commerzbank - да отчете загуба през третото тримесечие, информират световните агенции. Банката е потърпевша силно от обезценяването на гръцките държавни облигации, които държи. Гръцките облигации поевтиняха рязко заради дълговата криза в страната. Атина работи по сделка за дългово облекчение, при което кредиторите ще намалят с 50 % стойността на облигациите, припомня AP. Тримесечната загуба на Commerzbank възлиза нетно на 687 милиона евро (949 милиона долара) спрямо печалба от 113 милиона евро за същия период на миналата година. Commerzbank съобщи, че през третото тримесечие на тази година й се е наложило да отпише 798 милиона евро от портфейла си от облигации на Гърция, като вече е намалила стойността на тези дългови книжа в баланса си с 52 %. Тази стъпка бе в отговор на призива на европейските лидери от миналата седмица, посочва DPA. Банката отбеляза, че основните й дейности, сред които е кредитирането на бизнес клиенти, вървят по-добре. Загубата показва как кризата на държавните дългове в еврозоната може да разклати банковите финанси, а това е една от основните причини кризата да тревожи политическите лидери, отбелязва AP. Commerzbank съобщи, че ще укрепи финансите си, като продължи да се освобождава от рискови инвестиции и несигурни заеми извън Германия и Полша.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 9278