EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Най голямото население - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Освободиха част от стратегическите петролни резерви Освободиха част от стратегическите петролни резерви 19:35 | 11.03.2026 | 344

Членовете на Международната агенция за енергията (МАЕ) обяви освобождаване на 400 млн. барела петрол от резервите си - най-голямото в историята на организацията. Конфликтът в Близкия изток се отразява силно на световните енергийни пазари, като Азия е най-силно засегната, посочи Фатих Бирол, изпълнителен директор на международното обединение. Решението за освобождаване на количества от стратегическите резерви е било взето единодушно...

още
"Газпром нефт“ откри най-голямото находище на петрол "Газпром нефт“ откри най-голямото находище на петрол 07:35 | 16.02.2026 | 574

То са намира в арктическата зона на Ямало-Ненецкия автономен окръг, чиито геоложки запаси възлизат на около 55 млн. тона петрол (около 400 млн. барела). Това съобщи главният изпълнителен директор  на компанията Александър Дюков в комюнике, цитирано от ТАСС.

още
Потребителит, януари 2026 година Потребителит, януари 2026 година 09:25 | 13.02.2026 | 606

По отношение на финансовото състояние на домакинствата през последните дванадесет месеца се наблюдава намаление на песимизма в оценките на живеещите в селата, за разлика от населението в градовете, което е по-негативно настроено в сравнение с три месеца по-рано. Прогнозите за следващите дванадесет месеца и на градското, и на селското население обаче са по-неблагоприятни.

още
Спад на потребителското доверие Спад на потребителското доверие 13:25 | 12.02.2026 | 560

По отношение на финансовото състояние на домакинствата през последните дванадесет месеца се наблюдава намаление на песимизма в оценките на живеещите в селата, за разлика от населението в градовете, което е по-негативно настроено в сравнение с три месеца по-рано. Прогнозите за следващите дванадесет месеца и на градското, и на селското население обаче са по-неблагоприятни.

още
1/5 от германците в риск от бедност 1/5 от германците в риск от бедност 14:59 | 05.02.2026 | 824

Според дефиницията на ЕС дадено лице се счита за изложено на риск от бедност, ако разполага с по-малко от 60 процента от средния еквивалентен доход на цялото население.

още
Държавите с най-възрастното работещо население Държавите с най-възрастното работещо население 10:57 | 05.02.2026 | 735

Германия е на първа позиция с 24%. Над средното ниво са също така Италия с 23 процента и България с 22,3 процента.  

още
България спечели най-голямото арбитражно дело България спечели най-голямото арбитражно дело 19:05 | 30.01.2026 | 912

Всички искове на ЧЕЗ бяха отхвърлени от Международния център за разрешаване на инвестиционни спорове, Вашингтон, САЩ, заведено на 26.07.2016 г. от „ЧЕЗ“ а.с., Чешка република. Общият размер на исковете на ЧЕЗ възлизаше на 967 милиона евро плюс лихва от 1,9%.

още
Чешката Си Ес Джи привлече 3,8 млрд. евро от IPO Чешката Си Ес Джи привлече 3,8 млрд. евро от IPO 13:05 | 27.01.2026 | 468

По този начин компанията, която е основен доставчик на боеприпаси и оръжия за страните от НАТО и Украйна, бе оценена на 25 милиарда евро, според изявление на борсата в Амстердам. Това е „най-голямото първично публично предлагане в отбранителния сектор, регистрирано някога, както по отношение на набраната сума, така и по отношение на пазарната капитализация“, отчита фондовата борса.

още
Фирми: „Кайрос“ , ТЕЦ AES Гълъбово, ЕНЕРГО-ПРО Фирми: „Кайрос“ , ТЕЦ AES Гълъбово, ЕНЕРГО-ПРО 10:50 | 13.01.2026 | 700

През 2025 г. ТЕЦ AES Гълъбово произведе най-голямото си количество електроенергия за последните три години. За изминалите 12 месеца двата блока произведоха 2 618 000 MWh, което се равнява на 7% от цялото потребление в страната.

още
30% губят пари заради неправомерни финансови съвети 30% губят пари заради неправомерни финансови съвети 12:10 | 14.11.2025 | 649

Според изследването, проведено през юни сред представителна извадка от над 1000 души от българското население на възраст над 18 години, 19 на сто от претърпелите финансови загуби посочват, че загубените средства са в размер до 1000 евро.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg