АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Особено за самолетите, произведени от корпорациите "Еърбъс" (Airbus) и "Боинг" (Boeing), може да принуди авиокомпаниите да заземят част от машините и да ограничат полетните си разписания.


Корпорацията отчита повишаване на поръчките за доставка на нови самолети, откакто в края на 2021 г. регулаторните органи позволиха да бъдат подновени полетите с "Боинг 737 МАКС" (Boeing 737 MAX) и авиостроителят ги убеди, че е отстранил техническите проблеми при машините от серията "787 Дриймлайнър" (787 Dreamliner).


Все още не е ясно дали американският авиогигант "Боинг" (Boeing) ще участва в доставката на самолети за новата авиокомпания, която ще бъде наречена Ар Ай Ей (RIA). "Все още нищо не е решено окончателно", споделя източник, запознат с преговорите и цитиран от Ройтерс.


Тя планира за това $22,7 млрд. Авиокомпаниите ще получат средства, за да заменят своите самолети от моделите Boeing и Airbus с нови руски самолети, включително новия суперджет на компанията "Сухой" и МС-21 на "Иркут".


Авиоизложението във Фарнбъро, което продължава през цялата седмица, се организира на всеки две години, и се превърна в място, където "Боинг" и "Еърбъс" се конкурират за нови поръчки на своите самолети.


"Боинг“ разполага със значителни запаси от титан, включително благодарение на инициативата си за обединяване на доставчиците от цял свят, която се осъществява вече няколко години. В момента компанията е спряла закупуването на титан от Русия.


Boeing Distribution Inc. е продала почти 70 000 части чрез своя сайт за електронна търговия, като значителен дял от солидните продажби са били свързани с инвестиции в дигитални инструменти.


През януари "Боинг" (Boeing) е доставил едва 32 самолета, най-ниското ниво от три месеца насам, най-вече заради продължаващите проблеми с модела 787 "Дриймлайнер" (Dreamliner), предаде Ройтерс.


Според споразумението близкоизточният гигант в превозите на средни разстояния ще закупи и още 50 самолета 737 MAX. Те би трябвало да заменят флотилията от 50 самолета A321neo, след като по-рано тази година бе анулиран договорът за тях с европейския самолетостроител Airbus.


Най-новото попълнение 737-10 в семейството МАКС (MAX) на "Боинг" (Boeing) изпълни първия си полет, отбелязвайки нов етап в рестартирането на този вид машини за средни разстояния, които 20 месеца бяха спрени от движение след две фатални катастрофи, предаде Франс прес.