EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Кантора - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
Критерии за застрахователния Гаранционен фонд Критерии за застрахователния Гаранционен фонд 15:09 | 13.04.2016 | прегледи 2682

На заседанието си на 08.04.2016 г. Комисията за финансов надзор (КФН) взе решение за определяне критериите, на които трябва да отговоря покритието на отговорностите на Гаранционния фонд по чл. 530, ал. 1 от Кодекса за застраховането, закупено на международния презастрахователен пазар.

още
Промени в Закона за българско гражданство, ИК Промени в Закона за българско гражданство, ИК 06:35 | 06.04.2017 | прегледи 10921

Министерство на правосъдието предлага промени на Закона за българското гражданство, с които режимът се затяга. Очакванията са направените предложения да бъдат гласувани от служебното правителство до края на мандата му, а новият парламент да приеме нормативната уредба.

още
Промени срещу кражбата на фирми Промени срещу кражбата на фирми 18:15 | 31.07.2017 | прегледи 18323

Тава са само част от промените в Наредба за изменение и допълнение на наредба № 1 за водене, съхраняване и достъп до търговския регистър, която Министерството на правосъдието публикува за обществено обсъждане на сайта на ведомството в раздел „Нормативни актове“.

още
Борисов предлага нова поправка в ЗПСК Борисов предлага нова поправка в ЗПСК 13:24 | 24.07.2018 | прегледи 10523

Вето на президента. Задълженията в приватизационни договори за инвестиции и трудова заетост да не могат да се вменяват за повече от 5 г. на новия собственик, предвиждат окончателно приети промени в Закона за приватизацията и следприватизационния контрол.

още
Плащане за парно в общите части законно Плащане за парно в общите части законно 08:10 | 09.12.2019 | прегледи 5286

 Съдът на ЕС се произнесе по съединени дела C-708/17 и C-725/17, че правото на ЕС допуска национална правна уредба, която задължава собствениците на апартамент в сграда - етажна собственост, присъединена към система за централно отопление, да участват в разходите за топлинна енергия за общите части.

още
ЧЕЗ осъден за дискриминация в България ЧЕЗ осъден за дискриминация в България 10:16 | 17.07.2015 | прегледи 7027

Европейски съд в Люксембург категоризира като дискриминация решението на българското дъщерно дружество на ЧЕЗ в ромския квартал на Дупница да постави електромерите на по-голяма височина от останалите електромери в други райони.

още
МС прие промени, касаещи МВР & ДКСИ МС прие промени, касаещи МВР & ДКСИ 13:09 | 06.11.2015 | прегледи 10077

Основният акцент на поправките е свързан с преминаване от МВР към Държавната комисия по сигурността на информацията (ДКСИ) на дейностите по приемане, съхранение, пренасяне и доставяне на кореспонденция и материали, съдържащи класифицирана информация, осъществявани към момента от дирекция „Специална куриерска служба“ към вътрешното ведомство.

още
Промени в закона за общинските финанси Промени в закона за общинските финанси 14:10 | 13.01.2016 | прегледи 12021

На своята интернет страница Министерството на финансите  публикува проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за публичните финанси и мотивите към него. С предложените в него промени се въвежда ред за откриване на процедура по финансово оздравяване на общини и предприемането на редица мерки с цел постигане на финансова устойчивост и стабилност на местните финанси.

още
Мерки срещу „кражбите на фирми“ Мерки срещу „кражбите на фирми“ 07:35 | 20.02.2016 | прегледи 4198

Комплекс от мерки срещу „кражбите на фирми“ и оздравяване на предприятия, изпаднали в неплатежоспособност, предвижда проект за промени в Търговския закон, публикуван днес за обществено обсъждане на сайта на Министерството на правосъдието.  

още
МС с промени в Закона за държавния служител МС с промени в Закона за държавния служител 06:33 | 10.03.2016 | прегледи 3226

В закона се регламентира провеждането на два етапа при конкурса за постъпване на държавна служба. Първият, централизиран етап, е провеждането на тестове за определяне нивото на общите компетентности и основните познания, необходими за заемане на държавна служба.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg