EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Съкращаване на общините - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ББР ще финансира с 3,4 млрд. лв. общините ББР ще финансира с 3,4 млрд. лв. общините 16:10 | 20.05.2025 | 475

Правителството започва дългоочакваната от общините инвестиционна програма в размер на 1,650 млрд. лв. От тях 750 млн. лв. са осигурени от държавния бюджет за разплащане както на стартирали и неразплатени общински проекти, така и на започващи през тази година. Към ресурса ББР осигурява още 900 млн. лв. за реализацията на инвестиционната програма.

още
Законови промени в автобусния транспорт Законови промени в автобусния транспорт 07:10 | 28.04.2025 | 446

Тема на дискусията са проблеми на общините в област Пловдив, свързани с организирането и осъществяването на обществения превоз на пътници с автобуси по утвърдени транспортни схеми.

още
Фирми:"Бритиш стийл", "МЕТ Груп","Боинг" Фирми:"Бритиш стийл", "МЕТ Груп","Боинг" 16:40 | 25.04.2025 | 776

Стоманодобивната компания "Бритиш стийл" (British steel) обяви, че се отказва от плана си за съкращаване на служители в последните две работещи доменни пещи в страната, чието затваряне беше обявено от китайския собственик, преди правителството да поеме контрола върху компанията, предаде Франс прес. 

още
Одобрени 15 проекта за енергийна ефективност в села Одобрени 15 проекта за енергийна ефективност в села 07:05 | 25.04.2025 | 590

Одобрените проектни предложения са на общините: Девин, Ружинци, Ценово, Брезник, Ябланица, Черноочене, Болярово, Борино, Рила, Елин Пелин, Неделино, Малко Търново, Челопеч, Чавдар и Антон.

още
МФ не определят заплатите в транспортните дружества МФ не определят заплатите в транспортните дружества 11:05 | 23.04.2025 | 412

Кметовете на общините носят отговорност за управлението на предоставените им по реда на Наредбата средства за упражняването на контрол по сключените договори за обществен превоз на пътници и за спазването на бюджетната дисциплина в съответствие със Закона за публичните финанси. 

още
4,7 млн. лв. за исторически и природни обекти 4,7 млн. лв. за исторически и природни обекти 16:54 | 22.04.2025 | 424

Средствата са вложени в проекти в общините Монтана, Вършец, Правец, Брезник, Земен, Белоградчик, Ботевград, Чипровци, които целят съхраняване и популяризиране на местното природно и културно наследство.

още
Започва санирането на блокове, одобрени по Етап 1на ПВУ Започва санирането на блокове, одобрени по Етап 1на ПВУ 17:10 | 08.04.2025 | 478

Те са общо 756 проекта. 638 проекта вече са със сключени договори, а 118 са в процедура по подписване. В момента върви активен диалог с общините за приключване на обществените поръчки и започване на строителния процес, тъй като до 30 юни 2026 г. строителният процес трябва да приключи и да бъде отчетен.

още
II -та национална програма за саниране, финансирана до 2030 II -та национална програма за саниране, финансирана до 2030 12:55 | 28.03.2025 | 684

Това каза на конференция  „Финансиране за енергийна ефективност, дигитализация и умения“ заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Дора Янкова.  Предстои изработване на правила за кандидатстване, а основен приоритет остава активното включване на общините и собствениците в процеса на обновяване.

още
Венецуела - отново проблеми с тока Венецуела - отново проблеми с тока 09:40 | 26.03.2025 | 489

Венецуелското правителство обяви съкращаване на работното време на държавните служители поради "климатичната криза", довела до драстично намаляване на производството на електроенергия от ВЕЦ, предаде Франс прес.

още
НСОРБ одобрява макрорамката на Бюджет 2025 НСОРБ одобрява макрорамката на Бюджет 2025 13:10 | 25.02.2025 | 673

Увеличението на средствата за общините на макрониво е с 13 процента спрямо 2024 г. Силвия Георгиева отбеляза, че заложените числа в проекта са резултат от дълги и продължителни преговори с общо три кабинета от началото на миналата година досега.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg