EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Увеличаване на пазарна цена на ад - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
€20 млн. заем за "София мед" от ЕБВР €20 млн. заем за "София мед" от ЕБВР 16:05 | 01.04.2026 | 132

Чрез заема ще бъде насърчено рециклирането на мед, като фокусът пада върху увеличаване на използването на вторично рециклирано съдържание и подобряване на ефективността при използването на вода.

още
Morgan Stanley препоръчва вложения в кеш Morgan Stanley препоръчва вложения в кеш 08:01 | 01.04.2026 | 149

Американската инвестиционна банка понижи оценката си за глобалните акции и препоръча увеличаване на вложенията в кеш и американски държавни облигации на фона на нарастващата несигурност, свързана с конфликта в Близкия изток, предаде Ройтерс.

още
Всеки ден НАП ще публикува средните цени на горивата Всеки ден НАП ще публикува средните цени на горивата 17:40 | 24.03.2026 | 555

Крайните потребители на бензин А95 и дизел ще могат да ползват месечна компенсация от 20 евро, ако за три последователни дни цената на литър гориво бензин А95 или дизел достигне и надвиши 1,60 евро.  Компенсация ще се предоставя и за всеки следващ месец, през който средната цена на дребно е равна или над посочената стойност. Мярката ще продължи да действа до 30 юни 2026 г. 

още
Пазарът на имоти след еврото: признаци на забяване Пазарът на имоти след еврото: признаци на забяване 13:05 | 24.03.2026 | 546

Вече могат да се очертаят първи тенденции – увеличаване на предлагането спрямо миналата година, известно охлаждане при купувачите и забавяне на темпа на поскъпване на жилищата.

още
"УниКредит Булбанк" очаква 4.9% инфлация "УниКредит Булбанк" очаква 4.9% инфлация 11:10 | 24.03.2026 | 427

Конфликтът в Близкия изток е основната причина да увеличим прогнозата за инфлацията, посочват от "УниКредит Булбанк", добавяйки, че основният сценарий на банката предвижда военните операции в Иран да продължат още няколко седмици.Според икономистите на институцията шокът с цените на енергията ще доведе до увеличаване на инфлацията в еврозоната средно с 0,6 процентни пункта за 2026 г.

още
Япония: Новите апартаменти рекордно скъпи Япония: Новите апартаменти рекордно скъпи 15:35 | 10.03.2026 | 531

Сред големите градове средната цена в Сапоро на северния остров Хокайдо е нараснала с 17,0 на сто до 60,22 млн. йени. Сендай, Нагоя, Хирошима и Фукуока същевременно отбелязват спад на фона на увеличеното предлагане на компактни и евтини апартаменти, според института.

още
Зимбабве обяви незабавен литиев мораториум Зимбабве обяви незабавен литиев мораториум 17:15 | 27.02.2026 | 796

Зимбабве обяви незабавен мораториум върху износа на суровини и литиев концентрат, предаде  ДПА. Този ход цели да стимулира преработването на суровините в страната и увеличаване на националните приходи. Министърът на мините и добивната промишленост Полите Камбамура заяви в комюнике, че забраната се отнася дори за суровини, които в момента са в етап на транзит.

още
Екстракт от български люляк за козметичната индустрия Екстракт от български люляк за козметичната индустрия 12:31 | 26.02.2026 | 750

Това е вторият ключов научен резултат за България в рамките на мащабния европейски проект InnCoCell. Проучването показва, че употребата на екстракта от люляк води до увеличаване на нивата на AQP3 с повече от 25%. Аквапорин-3 е мембранен протеин, известен като „водният канал“ на кожата. 

още
Пенсионни промени за съдиите в Румъния Пенсионни промени за съдиите в Румъния 07:20 | 26.02.2026 | 497

Планира се увеличаване на пенсионната възраст за магистратите до 65 години, пенсията да е 70% от последната нетна заплата. Към момента съдии и прокурори се пенсионират на около 50 години, а пенсиите им, подобно на тези на дипломатите и военните, може да възлязат на около 5000 евро при средна месечна пенсия в страната от 600 евро.  

още
Песимизмът на бизнеса се засилва - проучване Песимизмът на бизнеса се засилва - проучване 08:56 | 17.02.2026 | 572

Рискове пред развитието на българската икономика мнозинството от анкетираните виждат в очакван ръст на цените и инфлацията, фискалната и регулаторна тежест, и непрекъснато покачващата се цена на труда.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg