АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Целта на събитието е на национално ниво и в експертен състав да бъдат обсъдени важните стъпки, които България трябва да предприеме с цел позициониране като целогодишна конкурентна европейска дестинация за здравен туризъм, с фокус върху медицинския туризъм.


От своя страна кметът на Бургас Димитър Николов отбеляза, че комплексът „Меден рудник“, от където стартира кампанията за саниране в Бургас, е най-големият жилищен комплекс в града, където живеят вече приблизително 100 000 души.


Тази година кампанията ще се проведе в общо 10 български града. След Враца, инициативата ще продължи в Карлово на 10 май, в Пловдив на 11 май, Кюстендил – 18 май, Русе – 25 май и в Бургас на 1 юни. През есента „Книги за смет“ ще се проведе във Варна на 20 септември, Шумен – 21 септември, Велико Търново – 22 септември и ще завърши в София на 28 септември.


От МТ припомнят, че Пловдив е обявен за най-добра столица на виното в Европа за 2025 г., според проучване на туристическата организация European Best Destinations, а списание Wine Enthusiast избра именно Пловдив и региона за една от 10-те най-добри дестинации за винен туризъм.


Най-мащабният проект в пристанищната инфраструктура превръща порт Бургас в ключова точка между Централна Европа към Средна Азия, Близкия Изток и Средиземноморието.


През 1905 г. стартира първото масово залесяване, организирано от френския лесовъд Феликс Вожели – по покана на българското правителство, той започва дейност по овладяване на пороите в района на град Казанлък. Той прави и обща оценка на българските гори през 1911 г. - 90% от залесените площи са покрити с нискостъблени и подрязани дървета.


Консервната промишленост в България навърши 126 години. За нейн основоположник се счита предприемачът Пантелей Генов, който започва изграждането на първата консервна фабрика в град Варна.


През есента на тази година е планирано летището да бъде затворено за ремонт за повече от шест месеца. Това ще доведе до още по-сериозни икономически последици за Бургас и целия Югоизточен регион.


Зимният сезон в най-стария зимен курорт у нас приключи седмица по-рано заради метеорологичните условия. Ски съоръженията вече не работят.


Линията от българския крайморски град до Абу Даби ще бъде целогодишна. Полетите ще се изпълняват три пъти седмично. Очакванията са до края на година пътниците по тази линия да достигнат 50 000.