АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Фестивалът се провежда за тринадесета поредна година и ще събере на едно място производители на вино и спиртни напитки, както и производители на фермерски продукти. Посетителите ще имат възможност не само да дегустират селектирани напитки, но и да ги закупят директно от производителите.


Това отговориха на запитване от Агенция „Пътна инфраструктура“ по отношение на пътникопотока в летните месеци до южната ни съседка и натовареността на пътната инфраструктура през областния град от липсата на околовръстен път.


Авиокомпанията с флотилия от 45 самолета ще бъде готова до 2030 г. Новият превозвач ще извършва вътрешни и международни полети от и до международното летище "Крал Фахд" в Дамам, петият по голрмина град в Саудутска Арабия.


В София с близо 20%, Варна – 18%, Пловдив - 15%, в Бургас - 12%. С повече от 30% намалява периодът за сключване на сделка в столицата спрямо първото полугодие на предходната 2024 г. Сделките в София – без отстъпка, във Варна – до 2000 евро. Новото строителство се утвърждава като предпочитан инвестиционен инструмент.


В област Кърджали от Инспекцията по труда посочиха, че само за 2024 г. в дирекцията в родопския град са постъпили 345 искания, като броят им през 2023 г. е бил 249. За първата половина на 2025 г. в дирекцията са постъпили 116 искания.


Говорим за целия участък от Малко Търново през Бургас, Варна до Дуранкулак. Ако дотогава изкараме и „Хемус“ да се върже връзката Търново – Русе, това ще е огромна перспектива за бизнеса и туризма, за всичко.


Intuitive, световен лидер в областта на минимално инвазивната хирургия и пионер в роботизираната хирургия, обяви откриването на първата си производствена база в България - в град Първомай.


Обичайният клиент със спестявания: мъж на 55-65 г., от голям град, с два депозита по 30 хил. лв.Това сочи анализ на данните към юни 2025 г. на екипа, отговарящ за спестяванията на клиентите на tbi bank.


Докато София запазва позицията си като най-скъпия град за покупка на жилище, регионалните центрове - Варна, Пловдив, Бургас и особено Русе - показват изключително активен ръст в цените и интереса към покупка, съобщиха от портала за имоти Zimoti.com.


България предвижда да отдаде на концесия за строителство автомагистрала “Черно море” заедно с две продължения - четирилентов път на север от Варна до границата с Румъния и същия габарит на юг от Бургас до Малко Търново.