АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Споразуменията се отнасят до проекти за проектиране и строително-монтажни работи за основни ремонти на улици в Плевен и в малки населени места в общината – Гривица, Беглеж, Брестовец, Коиловци, Къртожабене, Ласкар, Буковлък, Мечка, Къшин, Ралево, Горталово, Радишево, Тодорово, Върбица, Ясен, Славяново, Тученица, Търнене, Николаево и Бохот.


Докато София запазва позицията си като най-скъпия град за покупка на жилище, регионалните центрове - Варна, Пловдив, Бургас и особено Русе - показват изключително активен ръст в цените и интереса към покупка, съобщиха от портала за имоти Zimoti.com.


СОФ Кънект стартира тръжната процедура за проектиране и изграждане на Терминал 3, предтерминално пространство, транспортен център и модернизация на съществуващия Терминал 2 на летище „Васил Левски“ – София. Инвестицията ще е 450 млн.лв. плюс още 50 млн.лв. за оборудване.


Основната идея на програмата „Половината от нас“ е държавата да заплати половината от сумата за реновирането на дадено жилище, така че то да бъде безопасно при земетресение. Хиляди жилища в Истанбул са ремонтирани със средства от програмата, като някои от обитателите им вече са се завърнали в обновените си домове, отбелязва „Дейли сабах“.


Вдигнатите и за нас бариери на Шенген, възможностите за работа, примамливите оферти за обучение в реномирани европейски училища и ВУЗ-ове, ще стимулират много българи да потърсят препитание, образование, жилище или просто нов начин на живот в друга страна на ЕС. Но как да преместите финансите си в новата държава?


Още преди три години са започнали укрепителни дейности, които са дали ефект, но не напълно. Това налага трето проектиране, което се изпълнява в момента и строителят заявява, че засега няма деформации. Очакваме до края на май да знаем дали то е работещо.


От (1 април) 2025 г. чуждестранните инвеститори (включително временно пребиваващи и дружества с чуждестранно участие) вече няма да могат да купуват установено жилище в Австралия, докато забраната е в сила, освен ако не се прилага изключение.


Купувачите са все по-взискателни към имота, които искат да придобият. Инвестицията в недвижим имот остава най-предпочитан актив. Средната стойност на ипотечните кредити достига до 195 хил. лв. за страната и 240 хил. лв. за София през 2024 г.


По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради през четвъртото тримесечие на 2024 г. е 1 378, а новопостроените жилища в тях са 5 192.


Процедурата включва проектиране, строителство и авторски надзор, като е предвидено и обновяване на сградния фонд, според публикуваната информация за нея в регистъра на Централизираната автоматизирана система "Електронни обществени поръчки“. Общата прогнозна стойност е 27 034 263,84 лева без ДДС.