АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Пакетът включва мерки, имащи за цел да нанесат допълнителни удари по петролната и енергийната индустрия на Русия. Предвижда се снижаване на приетия от Г-7 таван за закупуване на руски суров петрол до 47,6 долара за барел, казаха дипломати.


Съгласно Министерството на енергетиката, през юни 2025 г. износът на петрол от Казахстан е достигнал 1,86 милиона барела на ден, което е повече от май (1,78 милиона барела на ден) и надвишава квотата на ОПЕК+ с близо 500 хиляди барела.


Заводът в източната китайска провинция вече е прекратил производството си. Концернът ускорява преминаването си към електрически превозни средства и производствената мрежа се оптимизира за тази стратегия. Според репортажа на "Ханделсблат" останалото производство ще бъде преместено в съседния завод в Ичжън.


ЕК предложи плаващ таван на цените на руския петрол от 15 % под средната пазарна цена на суровия петрол през предходните три месеца, съобщиха дипломати от ЕС. През последните два месеца ЕС и Великобритания настояват пред Г-7 да намали горната граница, след като спадът на петролните фючърси направи настоящото ниво от 60 долара за барел до голяма степен без значение.


Производствените цени се понижават с 3,6 на сто през юни на годишна основа, задълбочавайки спада си от предходния месец, когато бяха надолу с 3,3 на сто.


Разследването е установило, че вносът на бренди от ЕС е свързан с дъмпинг, което представлява реална заплаха за местната индустрия, като са определени дъмпингови маржове в диапазона от 27,7% до 34,9%.


Частната руска енергийна компания "Лукойл" и египетската "Гануб Ел Уади Петролеум Холдинг - Ганоуп" (Ganoub El Wadi Petroleum Holding Company - Ganope) подписаха споразумение за проучване и добив на петрол в район в близост до курорта Хургада, предаде ТАСС, позовавайки се на информация от министерството на петрола и минералните ресурси на Египет.


Групата на производителите на петрол ОПЕК+, сред които е и Русия, прогнозира, че световното търсене на суровината ще расте, особено през летните месеци. Това заяви руският президент Владимир Путин в изказване пред репортери в беларуската столица Минск.


Споразумението следва първоначалните преговори в Женева в началото на май, които доведоха до отлагане на наложените взаимно нови мита върху вноса за 90 дни.


Споразумението за проучване и добив на петрол е в район в близост до курорта Хургада. От руска страна споразумението е подписано от египетското подразделение на "Лукойл".