АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Путин и руската икономика
10:39 | 18.03.2018 |
4128
За 18 години, откакто Путин е на власт, много руснаци успяха да поживеят благополучно благодарение на високите цени на петрола, поддържащи стабилни темповете на икономическия растеж.
АМ "Хемус": Старт на Ябланица -"Боаза"
08:15 | 18.03.2018 |
5981
Договорът за строителството на магистралната отсечка с Консорциум "ХВП Ябланица" бе подписан през юли 2017 г. Срокът за строителство е 910 дни, като от тях 180 дни са предвидени за проектиране, а 730 дни са за изграждане на обекта.
Китайската CNEC с писмо за АЕЦ "Белене"
08:05 | 18.03.2018 |
5299
Енергийният министър Теменужка Петкова информира още, че през миналата седмица и Европейската инвестиционна банка също е заявила, че проявява интерес към възможността да финансира този проект.
Бузлуджа в „7-те най-застрашени“ на Европа , видео
07:55 | 18.03.2018 |
8525
В следващите месеци експерти ще посетят избраните 7 обекта, ще предоставят технически съвети, ще идентифицират възможните източници на финансиране и ще мобилизират широка подкрепа за запазването на тези забележителности.
Какво хапват австрийците на Великден?
07:45 | 18.03.2018 |
4964
Шест великденски базари с 225 щанда и 1 млн. лалета и нарциси приветстват пролетта във Виена.
Старт на предпроектно проучване за хъб "Балкан"
07:05 | 18.03.2018 |
8228
За изготвянето на детайлно предпроектно проучване по проекта за Газов Хъб „Балкан” ЕК предоставя на „Булгартрансгаз” ЕАД 920 хил. евро (половината от предвидената обща стойност).
"Инерком" не е дала най-високата цена
07:55 | 17.03.2018 |
4717
Според разследването индийската компания "Индия Пауър" заедно с малка българска компания "Фючър Енерджи" са предложили малко над 17 милиона евро по-висока цена за българските активи на ЧЕЗ от компанията на Гинка Върбакова.
Логистичен хъб Европа-Азия с летище Ст. Загора
07:45 | 17.03.2018 |
4384
Идеята е да бъде използвано летището на Стара Загора, проектът е приоритетен за правителството и Министерството на икономиката сега прави всичко възможно да го представи пред инвеститори.
Трета енергийна среща при премиера
07:30 | 17.03.2018 |
5248
Две теме са обсъждани: бъдещето на т.нар. Американски централи и опасността от нова измама в енергетиката по линията на поддържане на т.нар. студен резерв и включването в микса на нови централи с „преференциални цени“.
Блок „3 плюс“ с реактор ВВЕР-1200 вече работи
18:01 | 16.03.2018 |
4216
Генераторът бе синхронизиран с мрежата и енергоблокът започна да дава първите си киловатчасове електроенергия в единната енергийна система на Русия. Централата е филиал на Концерн „Росенергоатом“, част от електроенергийното подразделение на „Росатом“.







