АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


За последните 16 години средната доходност на универсалните пенсионни фондове в България е 54,5%, а на доброволните е 53,39%, обявиха от Българската асоциация на дружествата за допълнително пенсионно осигуряване (БАДДПО).


В редовния анализ на БНБ се отбелязват следните рискове пред системата: риск за доходността, риск, свързан с качеството на активите, риск, свързан с капиталовата позиция и с финансирането на ликвидността.


Доходността в София е около 8%, при 7.4% в Румъния. Причина за това е, че румънският пазар е значително по-голям и по-ликвиден. На офис пазара там оперират значително повече на брой международни предприемачески компании (developers), инвеститори, както и повече и по-големи наематели.


Доходността на УПФ регистрира само 0.96% среднопретеглена доходност на годишна база за 24-месечен период назад както е нормативно определено да се отчита.


Засиленият инвестиционен интерес към индустриални площи доведе до лек спад на доходността, като към началото на годината тя намаля до 8.75%. Заради липсата на завършен и добре структуриран продукт обаче, все още няма приключени големи сделки на пазара.


Кои са правилата на успешните инвеститори? Как се инвестира умно, съпоставяйки доходността и риска? Защо българите избягват да инвестират на капиталовите пазари? Тези и други въпроси бяха разгледани на семинара „Как да инвестираме през 2018?”, организиран от инвестиционния посредник "Делтасток".


Японската централна банка остави основната краткосрочна лихва на ниво от -0,1% и потвърди целта си да стабилизира доходността на 10-годишните държавни облигации близо до нулата.


Всички фондове за допълнително задължително пенсионно осигуряване са постигнали доходност за посочения 24-месечен период над определеното минимално равнище на доходността за съответния вид фонд.


Какъв инвеститор е Катар? В какви проекти влага парите си най-богатата държава в света, каква е доходността, която търси от тях? Ето какво показват данните на Qatar Statistics Authority, подбрани от EconomyNews.bg


Валутата поевтинява с 0,6% до 63,3725 рубли за долар. За последните три дни понижението е от 2,1%, което е най-дългия период на спад от 1 септември. Облигациите поскъпват, като доходността по петгодишните книжа се понижава за осми пореден ден до 8,74%.