АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


Той възлиза на 64,23 милиарда леи (еврото се разменя за 5,07 леи), съобщава телевизия Диджи 24, позовавайки се на данни на Министерството на финансите. Телевизията отбелязва, че спрямо същия период на миналата година бюджетният дефицит е по-малък като процент, но е по-висок като сума.


Според международната организация това увеличение е достатъчно, за да се премахне крайната бедност в света 22 пъти, ако се използва прагът на бедност на Световната банка от 8,30 долара на ден.


British Business Bank ще осигури финансиране в подкрепа на местните предприемачи в размер на 6,6 милиарда британски лири (8,83 милиарда долара) за подкрепа на иновациите и индустрията.


Предварителният композитен индекс на мениджърите по доставките PMI в еврозоната на Hamburg Commercial Bank, изготвен от S&P Global и разглеждан като добър ориентир за растежа, се е задържал на майското ниво от 50,2 пункта.


На 19 юни в Информационната система „Бизнес статистика“ на Националния статистически институт са въведени общо 432 097 годишни отчети. Най-голяма е групата на отчетите, въведени от нефинансови предприятия, съставящи баланс - 279 038, следвани от нефинансовите предприятия несъставящи баланс и физическите лица, осъществяващи стопанска дейност - 73 129.


Голямата награда "Банка на годината" за 2024 година получи Банка ДСК. Наградата беше връчена от премиера Росен Желязков на церемония, която се проведе в "Гранд хотел Милениум" в София.


На 4 юни 2025 г. Европейската централна банка публикува конвергентен доклад за готовността на България да приеме еврото. Оценката е положителна и е отбелязана готовността на България да влезе в еврозоната. С това, става и ясна датата на въвеждане на еврото – 01 януари 2026 г.


Ново, трето поред национално проучване на Siemens България и Германо-Българската индустриално-търговска камара хвърля светлина върху перспективите и трудностите пред цифровата трансформация. Финансови ограничения и човешкият фактор остават основни пречки за напредъка.


Годишната класация на IMD, оценява страните по четири стълба: икономическа ефективност, правителствени политики, бизнес среда и инфраструктура. България получава добри оценки за макроикономическа стабилност, с ниска инфлация, балансиран текущ баланс и едно от найниските нива на безработица в ЕС.