АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В България през април 2025 г. продукцията в сектора на услугите се е свила с 0,3 на сто спрямо март, когато бе отчетено намаление на обема ѝ с 3 на сто в сравнение с февруари 2025 година.


„Одобрени са и допълнителни 160 млн. лева за нови влакове, като сумата за нов подвижен състав става 825 млн. лв.“, заяви Караджов. Той подчерта, че Планът за възстановяване и устойчивост не е само механизъм за финансиране, а инвестиции срещу реформи.


Предстои откриването на нов пътен участък от автомагистрала "Хемус" с дължина 17 км, както и скоростната връзка на България със Сърбия през АМ "Европа" през септември. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов.


За периода от 2014-2020 г. общо 942 млн. евро са инвестициите на кохезионната политика за устойчив транспорт. Тези инвестиции са подпомогнали развитието на основната и на съпътстващата пътна мрежа, а с тях са модернизирани около 375 км жп инфраструктура.


В България подземното газово хранилище в Чирен е запълнено на 42,8 процента. Подобна е и ситуацията в Словакия с около 46 на сто, както и в Латвия, където хранилищата са пълни на 45 процента.


Оборотът на завода в България през миналата година е надхвърлил 204 млн. евро, а след пускането на разширението се очаква да достигне 250 млн. евро до 2027 година. Новата сграда е с площ от 24 819 кв. м и е на три нива.


Израелските технологични компании са събрали $9,3 млрд. в частен капитал през първата половина на 2025 г., което е най-силният шестмесечен период за сектора от 2021 година насам, според анализ за първото полугодие, публикуван от „Стартъп Нешънъл Сентръл“ (Startup National Central).


На 7 юли ще се проведат търговете за непрекъсваем капацитет, а на 21 юли - за прекъсваем. Капацитетът на междусистемните точки (IP) с Трансадриатическия газопровод и с гръцкия преносен оператор DESFA ще се предлага на платформата PRISMA, докато капацитетът в точката при Стара Загора с „Булгартрансгаз“ ще бъде достъпен на платформата RBP.


Определени са и бюджетите по трите интервенции. За „Преструктуриране и конверсия на лозя“, както и „Инвестиции в лозаро-винарския сектор“, са предвидени по 2,4 млн. лв., а за „Инвестиции в екологични съоръжения“ - 1 млн. лв.


Още 50% от хората го предпочитат, макар да са готови и на сделка за апартамент в стара сграда, ако условията са изгодни. Това сочат резултатите от Националното проучване за нагласите към пазара на недвижими имоти, проведено от компаниите от Realto Group, които генерират най-голям обем сделки с жилища в България.