АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


Градовете заедно ще търсят решения на основните предизвикателства на нашето време - от климатичната криза и социалното сближаване до достъпни жилища и ориентирано към бъдещето градско развитие.


Поклонническият туризъм в България се развива с устойчив темп от 5 до 10 на сто годишно и представлява не само религиозно, но и културно пътуване, което отговаря на търсенето на съвременния турист за смислено преживяване.


Икономистите посочват комбинация от фактори, които стоят зад тази отрицателна тенденция: високите цени на жилищата и нестабилните форми на заетост намаляват чувството за материална сигурност сред младите хора, пандемията и войната в Украйна увеличават несигурността, както и затягането на законите за абортите през 2021 година.


Той ще се дължи основно от европейските инвестиции и вътрешното потребление, при условие, че глобалната и европейската икономическа среда не се влошат рязко. Вътрешното потребление се очаква да остане сравнително стабилно, подкрепено от устойчиво ниска безработица и прираст на доходите, който е вероятно да се забави спрямо предходни години.


FlixBus разширява летните си маршрути, свързващи Румъния, България и Гърция. Новите сезонни линии свързват Румъния, България и Гърция и подкрепят устойчивия туризъм и достъпната мобилност.


Годишната класация на IMD, оценява страните по четири стълба: икономическа ефективност, правителствени политики, бизнес среда и инфраструктура. България получава добри оценки за макроикономическа стабилност, с ниска инфлация, балансиран текущ баланс и едно от найниските нива на безработица в ЕС.


Конструираният от БНБ композитен индикатор за икономическа активност дава сигнали, че през първото тримесечие на 2025 г. растежът на реалния БВП на страната ще се забави спрямо предходното тримесечие както на верижна, така и годишна база. Това пише в първото за тази година тримесечно издание Икономически преглед на БНБ.


Китай наложи забраната за внос на морски дарове от Япония, малко след като Токио започна да изпуска в океана пречистените отпадъчни води от АЕЦ "Фукушима", което предизвика дипломатическа и икономическа реакция от страна на Пекин.


Преплитането на различни фактори като климат, туризъм и селскостопанска политика превръща намирането на най-популярната зърнена култура за японците в сериозен проблем, а повишаването на цените не спира, пише в. "Кориере дела сера".