АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


По време на аукциона на 24 юли бяха пласирани 400 000 акции, като Hydrogenera успя да набере близо 8 млн. лева капитал. Средствата ще подкрепят растежа на компанията в страната и на ключови европейски пазари.


Оперативната печалба на "Порше" (Porsche) от основния бизнес с автомобили - с изключение на финансовите услуги - се срина до едва 154 милиона евро (180 милиона долара) през второто тримесечие. През същия период на миналата година печалбата бе в размер на около 1,7 млрд. евро, което представлява срив от почти 91 на сто.


Окръжният съд в Хага е отменил обезпечителния арест върху принадлежащите на „Газпром“ акции в съвместното предприятие с Wintershall Dea в Северно море – Wintershall Noordzee, както и върху дяловете в компанията Gazprom International Projects B.V., се посочва в съдебните документи. През май 2024 г. съдът в Хага наложи обезпечителен арест върху въпросните активи по иск на украинските компании...


Лидерът JPMorgan се представи по-добре от очакваното през второто си фискално тримесечие. Търговците на Citigroup дори отбелязаха най-доброто си второ тримесечие от пет години насам. Wells Fargo, от друга страна, се представи по-слабо - базираната в Сан Франциско институция дори влоши прогнозите си за годината като цяло, но надмина очакванията на пазарите.


През юли руската прокуратура поиска да се изземат от основния собственик на "Южуралзолото" Константин Струков всички акции и дялове в 11 компании, включително "Южуралзолото", най-голямата компания за добив на злато в страната, и да се превърнат в държавни активи.


Според Закона за движение по пътищата в страната е забранено шофирането на личен автомобил с над 0,50 промила алкохол в кръвта и служебен автомобил с над 0,20 промила алкохол в кръвта. При своите акции органите на реда са спрели за проверка над 3,6 милиона души.


Към момента акционерният капитал на ЕБВР е 30 млрд. евро, а делът на страната ни в него е 237 110 000 евро, т.е. притежаваме 23 711 акции, всяка с право на един глас. Общият размер на участието в увеличението на капитала, който България може да запише с максималния брой дялове (0,79% от общия размер на увеличението), е 31 860 000 евро или 3 186 нови акции.


Най-голям брой килими през първото тримесечие на 2025 г. са изнесени за САЩ, като турският бизнес е генерирал печалба от 192,4 милиона долара от американските купувачи.


Банковата система отчете печалба в размер на 3,7 млрд. лв. към 31 декември 2024 г., което е с 277 млн. лв. (8,1 процента) повече спрямо реализираната за 2023 г. Това се посочва в тримесечното издание "Банките в България", което се подготвя от управление "Банков надзор" на БНБ, публикувано на страницата на централната банка в интернет.


Финансовите резултати на Deutsche Bank през 2024 г. бяха под очакванията, с печалба преди облагане с данъци от 5,3 милиарда евро (5,8 милиарда долара), което представлява спад със 7 на сто на годишна база (2023 г.).