АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Новият модел за цената на ток
11:00 | 03.06.2013 |
1181
Основният принцип на новия модел е да се премахне крос-субсидирането, за да е ясно кой на кого и за какво плаща в системата на енергетиката. Част от централите ще трябва да излязат на свободния пазар и да станат по-ефективни.
България с потенциал от 23 хил. мегавата ВЕИ
08:15 | 30.05.2013 |
574
Хидроенергийният потенциал в България е 19 800 гигаватчаса, което отговаря на мощност от 7900 мегавата електроенергия, смята бранша.
Токът е скъп, но не може да поевтинее?
13:15 | 11.06.2013 |
638
Преди няколко месеца експерти, включително тогавашният министър на икономиката, обясниха на потребителите, че сметките им за ток са високи, защото им се подава електроенергия с по-ниско напрежение и ел. уредите трябва да работят по-дълго време.
Потреблението на ток в България през 2050 г.
08:30 | 13.06.2013 |
1203
Електропотреблението в България през 2050 г. ще е между 35 и 45 хиляди гигаватчаса. Това каза началникът на отдел "Енергийни режими" в Електроенергийния системен оператор Стефан Сулаков.
Последно:Токът ще поевтинява или ще поскъпва?
10:03 | 30.06.2013 |
1234
Вече се обърках... Повече от месец, под съпровода на правителството, ДКЕВР обяснява как ще намалява цената на тока.
ВЕИ - производители доволни от закон
15:15 | 03.07.2013 |
1589
Българската фотоволтаична асоциация приветства приетите миналата седмица промени в Закона за енергетикатата.
Енергиен анализ на КЗК
15:15 | 04.07.2013 |
1926
Анализът изследва характеристиките и функционирането на всяко от нивата на вертикално интегрирания пазар на електроенергия.
Защо "Топлофикация София" е в дългове?
11:45 | 26.07.2013 |
2096
Дълговете на "Топлофикация София" към "Булгаргаз" и Българския енергиен холдинг /БЕХ/ са натрупани по времето, когато топлофикационното дружество е било държавно.
Квоти затрудняват ТЕЦ-овете
09:30 | 30.07.2013 |
1923
Цената на европейските квоти за емисии на парникови газове в момента се е стабилизирала на около 4 евро на квота. Движението на цените през следващата година ще зависи от приемането в обикновена законодателна процедура.
Огромен ръст в износа на ток
07:45 | 09.08.2013 |
2342
Количеството електроенергия, което България днес изнася, достигна 1600 мегавата на час. Това е в пъти повече от изнесената ел.енергия през месец май на 2013 г., когато са постигнати средночасово 128 мегавата на час.







