АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ „Чаира“ получи Акт 16
18:35 | 13.06.2026 |
1403
Така хидроагрегатът е официално въведен в редовна експлоатация. Електроцентралата вече участва с 420 мегавата в електроенергийната система на България, съобщиха от Националната електрическа компания (НЕК).
България - батерията на Балканите
17:35 | 15.06.2026 |
609
„България отново с една крачка напред. В стратегически сектор: енергетиката. След като подредиха финансите си и преминаха към еврото, българите си поставиха още една цел: да станат „батерията на Балканите“. Южните съседи днес правят нещо повече от това просто да произвеждат енергия. Те я внасят почти безплатно от Румъния или Гърция, съхраняват я и я препродават на нас и на гърците в пиковите часове, когато цените са...
Разширяването на ПАВЕЦ „Чаира“
18:35 | 23.06.2026 |
135
Това е изключително важно инфраструктурно съоръжение, а разширението му е критичен инфраструктурен проект, защото ще даде възможност да се увеличи обемът за съхранение на енергия и дава гъвкавост по отношение на самата система за съхранение. Това каза министърът на енергетиката Ива Петрова в тв интервю.
Предстои преструктуриране на енергийния сектор
11:50 | 11.06.2026 |
501
Българският план определя 25 сухоземни приоритетни зони в 19 области на страната с общ потенциал за присъединяване на нови мощности от 2078 MW.
Ремонтът на хидроагрегат 2 на ПАВЕЦ Чаира приключва
10:25 | 24.02.2026 |
1029
За хидроагрегат 1 е сключен договор за ремонт, като се изпълняват подготвителни дейности по рехабилитацията. Най-сериозното техническо предизвикателство остава хидроагрегат 4. Министърът обясни, че за хидроагрегат 4 ще бъде приложен поетапен и комплексен подход, включващ:
Нужни са големи инвестиции в електроенергийната мрежа
20:01 | 30.04.2009 |
4721
Нужни са големи инвестиции в електроенергийната мрежа на България, смятат експерти от енергийни компании.
Няма ограничение на газа за потребителите въпреки аварията
20:16 | 24.04.2009 |
5169
Няма да има ограничения за потребителите на природен газ в България, тъй като ще използват вътрешните резерви на системата и газохранилището в Чирен.
Солена глоба за ЧЕЗ
20:11 | 24.04.2009 |
5281
Санкцията е заради неизпълнение на решението на комисията за въвеждане отново на едномесечно отчитане на електрическата енергия от 1 април, съобщиха от регулатора.
Калфин: Набуко няма да направи България енергиен център
13:49 | 08.05.2009 |
3945
Страната ни ще стане стратегически важна, когато на нейна територия има различни инфраструктурни обекти от енергетиката.
Данъкоплатците финансират АЕЦ Белене
17:35 | 07.05.2009 |
4672
Няма договорени с руската страна условия по експортен кредит, с който да се финансира строителството на АЕЦ Белене.







