АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ „Чаира“ получи Акт 16
18:35 | 13.06.2026 |
1324
Така хидроагрегатът е официално въведен в редовна експлоатация. Електроцентралата вече участва с 420 мегавата в електроенергийната система на България, съобщиха от Националната електрическа компания (НЕК).
България - батерията на Балканите
17:35 | 15.06.2026 |
574
„България отново с една крачка напред. В стратегически сектор: енергетиката. След като подредиха финансите си и преминаха към еврото, българите си поставиха още една цел: да станат „батерията на Балканите“. Южните съседи днес правят нещо повече от това просто да произвеждат енергия. Те я внасят почти безплатно от Румъния или Гърция, съхраняват я и я препродават на нас и на гърците в пиковите часове, когато цените са...
Предстои преструктуриране на енергийния сектор
11:50 | 11.06.2026 |
500
Българският план определя 25 сухоземни приоритетни зони в 19 области на страната с общ потенциал за присъединяване на нови мощности от 2078 MW.
Enel с по- високи приходи през 2009 г.
13:54 | 18.03.2010 |
798
Брутната печалба на групата през 2009 г. се е повишила с 12,1 на сто до 16,044 милиарда евро.
Ремонтът на хидроагрегат 2 на ПАВЕЦ Чаира приключва
10:25 | 24.02.2026 |
1026
За хидроагрегат 1 е сключен договор за ремонт, като се изпълняват подготвителни дейности по рехабилитацията. Най-сериозното техническо предизвикателство остава хидроагрегат 4. Министърът обясни, че за хидроагрегат 4 ще бъде приложен поетапен и комплексен подход, включващ:
Развитието на Вертикалния газов коридор важен за региона
16:35 | 16.03.2026 |
953
Енергийната карта на континента се е променила значително през последните години, като част от енергийните потоци, които в миналото са се движели основно от север към юг, все по-често следват обратната посока. Въпреки това основните принципи на енергийната сигурност и значението на последователното развитие на регионалните енергийни проекти остават непроменени.
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД
12:25 | 21.03.2026 |
970
Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.
Саниране на еднофамилните къщи
08:25 | 17.04.2026 |
1766
Ще реши ли Националният фонд за декарбонизация проблема с обновяването на еднофамилните сгради? ЕКСПЕРТНО МНЕНИЕ: д-р Драгомир Цанев, изпълнителен директор на Центъра за енергийна ефективност ЕнЕфект. ...
ШЕЛ прехвърля права на „Блок 1-26 Хан Тервел“ на ОМВ
15:16 | 07.05.2026 |
1121
След частичното прехвърляне разпределението на дяловете по разрешението е: ШЕЛ - 75%; ОМВ - 25%.
Солена глоба за ЧЕЗ
20:11 | 24.04.2009 |
5278
Санкцията е заради неизпълнение на решението на комисията за въвеждане отново на едномесечно отчитане на електрическата енергия от 1 април, съобщиха от регулатора.







