АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тази седмица спад на цените има при почти всички зеленчуци, наблюдавани от ДКСБТ. Най-значителен е той при пресните картофи, които са с 15,61 на сто и те се търгуват по 0,93 лева за килограм. Останалите картофи поскъпват минимално - с 0,34 на сто до 1,19 лева за килограм.


На 7 юли ще се проведат търговете за непрекъсваем капацитет, а на 21 юли - за прекъсваем. Капацитетът на междусистемните точки (IP) с Трансадриатическия газопровод и с гръцкия преносен оператор DESFA ще се предлага на платформата PRISMA, докато капацитетът в точката при Стара Загора с „Булгартрансгаз“ ще бъде достъпен на платформата RBP.


Това прави Промахон втория най-натоварен граничен пункт на Гърция след атинското международно летище „Елефтериос Венизелос“. „През 2024 г. граничния пункт Промахон са преминали 8 600 000 души и 2 500 000 превозни средства. Около половината влизащи се насочват директно към Солун, а останалите – към крайбрежните райони на Северна Гърция.


От млечните и месните храни и варивата по стоковите борси най-много е нараснала цената на зрелия фасул, а най-много е спаднала на киселото мляко в кофичка от 400 грама.


Това каза Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стокови борси и тържища, коментира за БНТ има ли драстично покачване на цените на продуктите в потребителската кошница.


Кампанията „Значението на добрата храна“ цели да идентифицира проблема със затлъстяването на децата в училища възраст, като предложи алтернативи за преодоляването му – разнообразна храна и сезонни български плодове и зеленчуци.


FlixBus разширява летните си маршрути, свързващи Румъния, България и Гърция. Новите сезонни линии свързват Румъния, България и Гърция и подкрепят устойчивия туризъм и достъпната мобилност.


Близо половината от българите биха сменили работата си за по-висока заплата и бонуси сочи регионално проучване на wherewework.То обхваща пет държави - България, Гърция, Румъния, Молдова и Унгария, и има за цел да насърчи прозрачността и информираността между работодатели и служители.


Своя продукция на щандовете предлагаха официално регистрирани фермери и занаятчии от областите Ямбол, Сливен, Хасково, Стара Загора и Бургас. Посетителите избираха между разнообразие от пресни зеленчуци и плодове, мед и пчелни продукти, биологични брашна и олио, вино, млечни и месни продукти, ръчно изработени бижута, свещи, сувенири, продукти от българска роза, лавандула и билки.


През периода януари - март 2025 г. износът на стоки от България за ЕС намалява с 1.3% спрямо същия период на 2024 г. и е на стойност 12 749.0 млн. лева. Основни търговски партньори на България са Германия, Румъния, Италия, Гърция и Франция, които формират 63.2% от износа за държавите - членки на ЕС.