АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Въпреки икономическата и здравна криза, ако направим сравнение – издадените строителни разрешения са повече в сравнение с 2019 г. – 148 бр.


Финансовата криза през 2009 година, когато най-силната европейска икономика се сви с 5,7%, засега е най-големият икономически спад в историята на Федералната република.


Икономическата криза, причинена от пандемията и ограничителните мерки за преодоляването й, постави огромно предизвикателство пред всички публични политики.


Настоящата пандемична криза на COVID-19 и икономическото спиране поради санитарни мерки доведоха до безпрецедентно нарастване на броя на отсъстващите от работа работници и увеличен брой загубени работни места. Очакваната загуба за среден доход от заетост на ниво ЕС е -5,2% през 2020 г. в сравнение с 2019 г.


Развиващата се азиатска икономика ще се свие тази година по-малко от очакваното, тъй като започва да се възстановява от пандемията на коронавируса и благодарение на по-доброто икономическо представяне на Китай и по-слаб спад на индийския БВП. Това показват последните прогнози на Азиатската банка за развитие (ADB), цитирани от агенция Блумбърг.


Да се въведе понятието принудителен престой за работодателя, за случаите, в които предприятията спират дейността си поради заповед на държавен орган, както и съответните компенсации за работниците и работодателите, предлагат АИКБ и КНСБ.


Ръстът от ноември е с най-добро темпо от три години насам, докато експанзията в сферата на услугите достигна 8- годишен връх, което е поредно ясно доказателство, че втората по сила икономика в света продължава да с възстановява силно от коронавирусната криза в страната през пролетта.


През миналия месец в заводите на Обединеното кралство са били произведени едва 110 179 автомобила, което е с цели 18,2% по-малко в сравнение с октомври 2019 г., като този секторът на икономиката продължава да изпитва трудности да се възстанови от пораженията на коронаврусната криза и въведената нова национална блокада, целяща ограничаване на епидемията.


Πpoгнoзa нa Ваnk оf Аmеrіса coчи, чe пoĸoлeниeтo Z (poдeнитe мeждy 1996 и 2016 г. ) щe бъдe "нaй-paзpyшитeлнoтo пoĸoлeниe дoceгa" и a дoxoдитe им щe нaдxвъpлят дoxoдитe нa пoĸoлeниятa дo 2031 година.


Ембаргото се отнася най-вече за хранителни продукти от Европейския съюз. То бе въведено през 2014 г. като ответна мярка на санкциите, наложени на Русия от САЩ и ЕС заради ролята й в украинската криза. Оттогава ембаргото бе продължено пет пъти в отговор на запазването на икономическите санкции на Европейския съюз срещу Русия.