EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Цени испания - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
НОИ осъвремени пенсиите с ъс 7,8% по швейцарско правило НОИ осъвремени пенсиите с ъс 7,8% по швейцарско правило 16:25 | 12.06.2026 | 135

Според т.нар. „швейцарско правило“ отпуснатите до тази дата пенсии се осъвременяват ежегодно от 1 юли с решение на Надзорния съвет на Националния осигурителен институт с процент, равен на 50 на сто от нарастването на осигурителния доход и 50 на сто от индекса на потребителските цени през предходната календарна година.

още
ЕС се подготвя за пожари през лятото ЕС се подготвя за пожари през лятото 08:35 | 10.06.2026 | 231

777 пожарникари от 14 европейски държави ще бъдат стратегически предварително разположени във високорискови зони в Кипър, Гърция, Италия, Франция, Испания и Португалия. Това е най-високото равнище на участие от стартирането на програмата за предварително позициониране през 2022 г. насам. Успоредно с това 22 противопожарни самолета и 5 хеликоптера от флота на ЕС са готови да подкрепят държавите под натиск.

още
Сравни цени и спести с nasmetka.eu Сравни цени и спести с nasmetka.eu 07:35 | 10.06.2026 | 357

 Платформата обединява на едно място цените на близо 60 000 продукта от 216 търговски вериги в България - храни, напитки, козметика, хигиенни продукти и лекарства. Само с няколко клика можете да проверите къде даден продукт се предлага най-евтино във вашия град и да планирате покупките си разумно.

още
Испания: 2-ри месец ръст на промишленото производство Испания: 2-ри месец ръст на промишленото производство 16:05 | 05.06.2026 | 698

След календарно изглаждане промишленото производство е нараснало с 2 на сто на годишна база, което е малко по-бърз ръст в сравнение с увеличението от 1,9 на сто през март. 

още
МС одобри вдигане тавана на дълга с до €3,8 млрд. МС одобри вдигане тавана на дълга с до €3,8 млрд. 06:55 | 05.06.2026 | 762

От правителството посочват, че вдигането на тавана на дълга е във връзка с необходимостта от осигуряване на ресурс за префинансиране на плащанията за изпълнение на националните дейности/инвестиции в заключителния етап от изпълнението на проектите по Националния план за възстановяване и устойчивост и предвид рязката неочаквана промяна в геополитическата обстановка и нарастващите цени на енергоносителите.

още
Испания оттегли част от подкрепата за домакинствата Испания оттегли част от подкрепата за домакинствата 12:03 | 03.06.2026 | 454

Става дума най-вече за ДДС върху газа и електроенергията, който беше намален от 21 на сто на 10 на сто, за да се ограничи въздействието от покачването на цените на електроенергията върху данъкоплатците. От днес ставката се връща на първоначалното си ниво.

още
Спад на цените на храните Спад на цените на храните 07:35 | 01.06.2026 | 447

Спад на цените на повечето плодове, зеленчуци и основни хранителни продукти у нас тази седмица отчита Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 3,37 на сто до 2,581 пункта спрямо 2,671 пункта седмица по-рано. Базовото равнище на индекса (1,000 пункта) е от 2005 година.

още
Испания: 9 млрд. евро за енергиен преход Испания: 9 млрд. евро за енергиен преход 09:40 | 27.05.2026 | 579

В детайли, 4,7 милиарда евро от така наречения Социален климатичен план ще бъдат насочени към енергийно обновяване на жилища и квартали, докато 4,3 милиарда евро ще бъдат инвестирани в мобилността, включително въвеждането на специален абонамент, който ще позволи почти безплатно използване на обществения транспорт.

още
Хърватия: 30-мес. max за годишната инфлация Хърватия: 30-мес. max за годишната инфлация 14:05 | 19.05.2026 | 918

Индексът на потребителските цени е нараснал с 5,8 процента на годишна база спрямо 4,8 процента през март. Подобно равнище беше регистрирано през октомври 2023 г.

още
3,2% годишна инфлация в Испания 3,2% годишна инфлация в Испания 14:04 | 18.05.2026 | 616

Основната инфлация, която изключва сезонно променливите цени на пресните храни и енергията, се понижава слабо до 2,8 на сто през април спрямо 2,9 на сто през март, също в съответствие с очакванията.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg